De heer Kloppenburg overhandigt de Astrid-wisselbeker mèt oorkonde aan captain Van Houweninge van Rotterdam. klaverjasontmoetingen bij voorbaat uit de weg ge ruimd zouden zijn. Voor de verenigingen in Am sterdam, en ook in Den Bosch zij opgemerkt, dat genoemd reglement op aanvraag verkrijgbaar is bij de R.B.K.B. Om 5 uur des namiddags hadden er op het terrein achter de kantine van de brouwerij vorkheftruck demonstraties plaats, die door een groot aantal be langstellenden werden gadegeslagen. De heer Oele van de Bossche brouwerij gaf met een indrukwek kende proefrit op het moeilijke parcours een staal tje van zijn kunnen weg, waarna de krachtmeting In de loop van de middag waren degenen die aan de takken van sport hadden deelgenomen, die bui ten het terrein van de brouwerij plaats hadden ge vonden, weer naar de kantine teruggekeerd en kon iedereen door de goede zorgen van het bedienend personeel van de kantine van een smakelijke brood maaltijd genieten. De broodjes gingen er prima in, om van het glaasje bier en het kopje koffie maar te zwijgen. De broodmaaltijd ging ongemerkt over in een zeer geanimeerd samenzijn, opgeluisterd door muziek van een bandrecorder en dansmuziek van het orkest van „The Heineken Stars". De stemming kwam er goed in en het viel eigenlijk niet mee om nog een heel belangrijk programmapunt af te wer ken, nl. de prijsuitreiking, die om ongeveer half negen plaatsvond. De heer Kloppenburg dankte het bestuur van de Bossche personeelsvereniging tussen de Amsterdamse, Rotterdamse en Bossche vorkheftruckchauffeurs begon. De heren De Zeeuw en De Jonge vormden het Am sterdamse team, voor Rotterdam kwamen de heren Noliet en Verschoor uit en Den Bosch had de heren Damen en Hendriks afgevaardigd. In deze drie- kamp kwamen eerst Amsterdam en Den Bosch te gen elkaar uit, daarna Rotterdam tegen Amsterdam en tot slot Den Bosch tegen Rotterdam. Het was bijzonder spannend en bovendien voor de insiders zeer leerzaam. Het resultaat van deze boeiende de monstratie was, dat de Bossche ploeg als eerste met 875 strafpunten uit de strijd kwam, gevolgd door Amsterdam met 1025 strafpunten en als derde Rot terdam met 2250 strafpunten. Proficiat, Den Bosch! In het individuele klassement stond echter een Amsterdammer bovenaan, nl. de heer De Zeeuw. De tweede en derde plaats was voor de Bosschena ren Hendriks en Damen. De heer De Zeeuw ont ving later op de avond in de kantine als beloning voor zijn prestatie een houten sigarettendoos met inscriptie, de heer Hendriks een asbak en de heer Damen een doos sigaretten. Sportdag werd wel volgens dit systeem gespeeld, maar aangezien de Amsterdammers hieraan niet ge wend waren, lagen de kansen voor de deelnemers niet gelijk. Ook landelijk wordt klaverjassen nog niet volgens één reglement gespeeld. Er is slechts één erkende vereniging, de Rotterdamse Bedrijfs Kla- verjasbond (R.B.K.B.) De klaverjasverenigingen van Heineken zouden een (goed) voorbeeld kunnen geven door volgens het reglement van deze bond te gaan spelen (Rotterdam doet dit uiteraard al), waarmee tevens de moeilijkheden bij de jaarlijkse Het demonstratieveld van de vorkheftruckwedstrijden.

Vers van 't Vat | 1962 | | pagina 18