J 4 **{*s „Tableau de la troupe" van de Rotterdamse en Bossche judoka's vóór de aanvang van de wedstrijd. uit Rotterdam: „Die vissers dopen hun aas eerst in Heineken-bier" de oorzaak zijn geweest van de goede beet? De heer De Lange gaf tenslotte nog de eindresul taten, na 2 x lj/2 uur vissen. Behaalde Den Bosch vorig jaar de overwinning, dit jaar was Rotterdam eerste met in totaal 18.81 m. vis, Den Bosch tweede met 13.32 m. vis en Amsterdam derde met 11.09 m. vis. JUDO HENGELEN De vissers waren na het nuttigen van het kopje koffie en amandelbroodje met vele supporters ijlings naar het viswater „Putterse Wiel" vertrokken. Na het „peilen" klonk alras het startfluitje en kort na het inleggen hadden enkele hengelaars al beet. De se cretaris van de Rotterdamse hengelclub, de heer J. de Lange, verschafte nog enkele gegevens. Het Na wat verkennen plot seling een flitsende beweging en de eerste partij was in het voor deel van Rotterdam beslist. was een lust, zo schreef hij, de prachtige karpers boven water te zien komen, waarbij de hengelaar zich voor de volle 100 pet moest gevten. De gevan gen vissen werden, na gemeten te zijn, onmiddellijk weer in vrijheid gesteld. Dat men vooral in het windstille gedeelte van het het viswater over 't algemeen goed „beet" had, ont lokte de heer Goos van onze Amsterdamse brou werij nog de opmerking: „Ze komen er zingend op af!", of zou het gezegde van de heer Berkemeier Rotterdam was ook dit jaar bij judo Den Bosch duidelijk de baas. doch het heeft ten slotte de eerste plaats moeten af staan aan Amsterdam, gevolgd door Den Bosch met als derde Rotterdam. Als geheel was het een span nende en sportieve ontmoeting. Evenals vorig jaar was de wedstrijd zelf vrij snel afgelopen, omdat Amsterdam wederom geen team op de been had kunnen brengen, zodat er alleen een krachtmeting tussen de Bossche en de Rotterdamse judoka's plaatsvond. Daarbij toonden laatstgenoem dten zich met 50 ook deze keer weer duidelijk de sterksten. Ondanks het snelle verloop van de wed strijd, was het onderdeel judo voor de toeschouwers toch bijzonder interessant. Voor de aanvang van de wedstrijd kregen zij namelijk enkele demonstraties te zien, voorafgegaan door een uitleg over het doel van de judosport door de trainer van de Bossche judoclub, de heer H. Quaadvliet. Deze demonstra- 13

Vers van 't Vat | 1962 | | pagina 15