ONZE JUBILARISSEN 40-jarig jubileum G. A. Salomons 40-jarig jubileum W. Visser In een tot de laatste plaats bezette raadskelder werd dinsdagmiddag 1 mei jongstleden het 40-jarig jubileum van de heer G. A. Salomons gevierd. De heer Salomons geniet grote bekendheid bij Heineken vanwege zijn func tie van portier in het kantoor te Rotterdam, een functie, die hij nu al zeventien jaar bekleedt. Nadat de jubilaris met zijn vrouw en dochtertje de gelukwensen van de aanwezigen in ontvangst had geno men, werd hij toegesproken door de heer Vestergaard. Deze liet in het kort de loopbaan van de heer Salomons bij Heineken de revue passeren, om daarna wat uit voeriger bij enkele episodes uit de diensttijd van de jubi laris stil te staan. Sprekend over de functie, die de jubilaris de laatste zeventien jaar bekleedt, zei de heer Vestergaard: „Wij, van de commerciële sector, prijzen ons gelukkig iemand zoals hij, die steeds bijzonder cor rect en vriendelijk in zijn optreden is, als concierge te hebben. Vooral ook willen wij roemen zijn zorgvuldig heid, zorgzaamheid en verantwoordelijkheidsgevoel, eigenschappen, die hem stempelen tot een voortreffelijk receptionist". Vervolgens bracht de heer Vestergaard de gelukwensen over van de heer Feith, die tot zijn grote spijt verhin derd was de jubileumviering bij te wonen. Alvorens de heer Salomons het onderscheidingsteken voor veertig dienstjaren op te spelden, belichtte de heer Vestergaard nog de rol, die de jubilaris op het gebied van de sport als aanvoerder van het elftal der kantoor voetballers had gespeeld. „Salomons was als voetballer," aldus de heer Vestergaard, „een figuur, die op alle plaatsen kon spelen. Als aanvoerder heeft hij steeds de eer van Heineken hooggehouden. In alle opzichten". Aan het slot van zijn toespraak overhandigde de heer Vestergaard de jubilaris een envelop met inhoud, die hij vergezeld liet gaan van de beste wensen voor de resterende zes jaren bij Heineken en voor tal van goede jaren nadien. De heer Kleingeld onderstreepte nog eens de vele prijzende woorden, die de jubilaris waren toegesproken. Van zijn kant voegde hij daaraan nog een treffend voorbeeld van het opmerkelijke geheugen van de jubi lerende portier Salomons toe en roemde hij de prettige samenwerking gedurende de afgelopen zeventien jaar. Ook het geschenk-namens-het-personeel, dat de heer Kleingeld vervolgens overhandigde, bestond uit een envelop met inhoud, die door de familie Salomons zal worden besteed om aan „nog enkele wensen voor het nieuwe huis" te voldoen. Het was dan ook mevrouw Salomons, die de envelop in ontvangst mocht nemen De heer G. A. Salomons, portier in het kantoorgebouw te Rotterdam, vierde op 1 mei Jl. zijn 40-jarig jubileum. Het laatste woord was aan de jubilaris, die kennelijk zó onder de indruk was „Het is alles zo heel anders gegaan, dan ik gedacht had" en „De grote belangstelling heeft me overweldigd" dat hij moeilijk woorden kon vinden om zijn dank voor deze grootse jubileumviering te uiten. Ook de tweede jubilaris in de afgelopen maand, de heer W. Visser, die op 11 mei zijn 40-jarig dienstjubileum vierde, is een oudgediende op de Rotterdamse brouwerij. Aanvankelijk begonnen in de stal, werd de heer Visser na een aantal jaren overgeplaatst naar de afdeling, die we nu kennen als de bouwkundige werkplaats, waar hij als timmerman inmiddels al zijn zilveren jubileum is gepasseerd. Hij was vroeger de aangewezen man om alle mogelijke karweitjes op te knappen, karweitjes, waar voor hij zelfs nog wel eens na diensttijd van huis werd gehaald! Ook tegenwoordig kunnen we hem overal op de brouwerij vinden, waar een deur klemt, een slot vastzit of een ander euvel moet worden verholpen. De heer Visser is niet alleen een oudgediende, hij is ook een man van de oude stempel, een harde werker en iemand op wie men te allen tijde een beroep kan doen. De naam Visser heeft op de Rotterdamse brouwerij een bekende klank. Zijn vader, vertelt de jubilaris, en ook zijn oom hebben eveneens bij Heineken gewerkt. Van zijn vrouw's kant waren dat vader en grootvader (Lus- senburg), zodat we hier met recht van een „brouwerij familie" kunnen spreken. De heer Visser is verder een enthousiast lid van het gilde der spuitgasten, vroeger als vrijwilliger bij de gemeentebrandweer, terwijl hij tegenwoordig deel uit maakt van ons eigen bedrijfsbrandweerkorps. Zijn lief hebberijen liggen buiten, aan het water om te vissen en op het land om te tuinieren. Na de ontvangst bij de bedrijfsleider, ir. Wanschers, volgde een drukbezochte receptie in kantine Hollandia, waar velen de jubilaris hun gelukwensen kwamen aan bieden. Van zijn collega's van de brandweer ontving hij een cadeau onder couvert, terwijl hem namens de firma Zonneveld een kist sigaren werd overhandigd. Als timmerman reeds zilveren jubilaris, herdacht de heer W. Visser op 11 mei jl. zijn 40-jarig dienstverband bij Heineken. 7

Vers van 't Vat | 1962 | | pagina 9