Nieuwe Ondernemingsraden van Amsterdam De heer Feith als voorzitter opgevolgd door de heer Kloppenburg Op dinsdag 8 mei 1962 werden te Rotterdam de nieuw gekozen Ondernemingsraden van onze vestigingen in Amsterdam en Rotterdam officieel geïnstalleerd. Dit gebeurde in een gecombineerde vergadering, die werd gehouden in de kantine van het T.B.B.-kantoor. Aanwezig waren de nieuwe, zowel als de aftredende leden van de Amsterdamse en Rotterdamse raad, alsook de O.R. van onze Bossche vestiging. In de loop van deze bijzondere vergadering legde voorts de heer Feith, die vanaf de installatie van de Ondernemingsraden nu zes jaar geleden de voorzittershamer heeft gehanteerd, zijn functie neer om te worden opgevolgd door de heer Kloppenburg. Na zijn openings- en welkomstwoord gaf de heer Feith allereerst in een uitvoerige uiteenzetting een overzicht van de economische gang van zaken van onze onderneming in het afgelopen boekjaar. Ook wierp de heer Feith een blik in het lopende boek jaar, wat voor hem aanleiding was een beroep te doen op de medewerking van het gehele personeel om alles in het werk te stellen om tot zo gunstig mogelijke bedrijfsresultaten te geraken, onder meer door volledig „kostenbewust" te werken. Boven: Namens het personeel op weekloon werd de heer Feith toegesproken door de heer Roose. Links: De nieuwe raad van onze Amsterdamse vestiging. Zittend van links naar rechts de heren F. H. Lang, G. Leentvaar, H. Been, A. van Berge en J. Koenders. Staand van links naar rechts de heren van Ingen, E. Marinus, G. Dooyeweerd, A. Roose, J. Eibers en Jac. F. Stap (secretaris). De heer G. Wijdoogen was door ziekte verhinderd. Nadat het volgende punt van de agenda was af gehandeld, nam de voorzitter opnieuw het woord. Hij schetste de betekenis en de waarde van de Ondernemingsraad en gaf vervolgens een overzicht van hetgeen in de afgelopen zes jaar tot stand is gekomen. Op de vergaderingen ten getale van 28 in Amsterdam, 28 in Rotterdam, 4 in Den Bosch en 6 gecombineerde vergaderingen zijn vele tien tallen onderwerpen besproken, zoals bijvoorbeeld de ideeënbus, personeelstantième, werktijdverkor- Linksboven: De heer Kloppenburg sprak ook enkele woorden van dank tot de scheidende voorzitter namens de heren Stap en Oosterbroek, die in de afgelopen zes )aar het secretariaat van de Ondernemingsraad gevoerd hebben. 2

Vers van 't Vat | 1962 | | pagina 4