DE PUZZELHOEK Het was een vreemde gewaarwording slechts enkele oplossingen te ontvangen op een toch niet zo moeilijk Letter raadsel. Het ging inderdaad om enige woorden, waarvan de uitkomst van de puzzel terecht zegt: Los één moeilijk heid op. etc. Uit de moedigen heeft het lot gekozen en als winnaars aangewezen: mej. J. M. Agatz, Amsterdam; C. Ham, Rotter dam; T. Verschoor, Rotterdam. Proficiat! Mij is gevraagd weer eens een „Door loper" samen te willen stellen, omdat die „zo lekker makkelijk" is. Aan het eerste is voldaan, aan het tweede zou ik willen twijfelen. Enfin, we zullen zien; tot dusver heeft een dergelijke 123456 789 10 puzzel nog de meeste oplossingen bin nengebracht. U weet het: de woorden worden achter elkaar geplaatst, waarbij u zelf de scheidingslijntjes dient te plaat sen. Uw oplossingen worden gaarne uiter lijk 30 juni 1962 ingewacht. Uiteraard worden weer 3 prijzenbonnen ter be schikking gesteld. Veel genoegen er mee en voor hen, die met vakantie gaan, heel veel mooi weer enneem de puzzel mee, je kunt uiteindelijk niet weten. Keiler Oplossing Letterraadsel: Primordiaal; doorkneed; huishouden; kevie; soortelijk; lumen; moeten. Gezegde: Los één moeilijkheid op en u voorkomt honderd andere. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 Horizontaal: 1. Mengtaal van Spaans, Nederlands en negerdialecten - kinderspringspel; 2. Klierwoekeringen in keel en neus - mengelwerk; 3. Snelle loop - opstapelplank o.a. bij trein - zeer groot beeld; 4. Water in Brabant - systeem van titels - uitstekende oorlogsvliegers (Eng.) - week (afk.) 5. Engelse inhoudsmaat - pauselijke kroon - landelijk - voorzien op; 6. Ijzerhoudende grond - Ned. Kunst- stoffenindustrie (afk.) - onmeetbaar getal - plaats in Zeeland - deelteken op letter; 7. Geen namen (afk.). - Noorse God - voor plezier varen - elk; 8. Meisjesnaam - niet ter zake - Rijks telegraaf (afk.) - zoogdiertjes met beschermende stekels; 9. Mager mens - geweer met korte loop - kerkelijke evolutie (afk.) - troep jachthonden; 10. Bijwoord - Gregoriaanse toonschaal - voorteken; 11Uitroep - nieuw (in samenstellingen) - spil - Europeaan - populieren; 12. Gedagtekend - vóór (in samenstel lingen) - gepensioneerd (afk). - vi taal (Engels) - één der leden van de troep; 13. Tussen (in samenstellingen) - verzen zeggend koor in treurspel - maan stand (afk.) - zangvogel - verkeerd (in samenstellingen) - te modieus ge kleed heer; 14. Vreemde titel (afk.) - gewoonten - draad op instrumenten - wijde toga; 15. Pianospeler - pantoffel zonder hiel - bijbelboek (afk.) - graansoort (Engels) - jongensnaam; 16. Vertragingstoestel - keukengerei (verkleinwoord) - glijlat - voorzit ters van waterschappen; 17. Voegwoord - rondom (in samenstel lingen) - pers. voornaamwoord - accoord - zeer groot - rechtsprekend college; 18. Mengelmoes - het ondiep van zwem bad - titel (afk.) - als onder (afk.); 19. Plaats in Brabant - dof in het hoofd - zeer kleine planeten - griezelig; 20. Lange grassoort in water - bekrom pen - meisjesnaam; 21. Bijwoord - kronkeling (rivier) - re gelmaat - voormiddag (afk.); 22. (Reeks)verwarring(-en) - wankel - Europeaan - uitroep; 23. Van gelijke mening - zeilboordsels - eerstkomend (afk.) - verpleeghuis - denkvermogen. Verticaal 1. Verkeerde conclusie - wanverhou- ding; 2. Beklemmend - onnozel - hooggele gen achterland in Oost-Nederland - bii; 3. Sluikse binnendringing - in plaats (afk.) - schip in wilde vaart - de lezer heil (afk.) - landbouwwerktuig - bij name (afk.); 4. Wezenlijk - grote soort den - grote kunstenaren; 5. Lichaamsslagader - resultaat van atoomsplitsing - rijksmunt (afk.) - klein kind - hoge duintop; 6. Chinese vermicelli - regenboogvlies van het oog - rijkstelefoon (afk.) - terugwerkend - Chinese maat - pers. voornaamwoord 7. Jongensnaam - afstand tussen rust punten - kleine kunst (afk.) - auto merk - piepen van mussen - maan stand (afk.); 8. Bedrog (plat) - aartsengel - van verre voorgeslachten komende eigen schap - licht Oosters tapijt - hij (pop.); 9. Ten name (afk.) - laatsleden (afk.) - nachtvogel - grondafslijting - lote rij actie (afk.) - familielid - edelgas; 10. Familielid - Noorse god - meisjes naam - het opheffen van achterstand in salariëring - Engels bier; 11. Aanwijzing - te ruste (afk.) - fa milielid - bij niemand (afk.) - onder andere (afk.) - metalen vetereind - water in Friesland - reus; 12. Verbrandingsrest - eerbaar - genees middel - altijd groene heester - jongensnaam - uitroep; 13. Accumulator - eerbiedigen (vervoe ging) - monnik van de Premonstra tenzer Orde - godin van de dage raad - vordering; (zie onder pag. 20) 21

Vers van 't Vat | 1962 | | pagina 23