DEN BOSCH HEINEKEN 1 KAMPIOEN W.S.V. HEINEKEN-DEN BOSCH IN LEERDAM Nieuws van de Tafeltennisafdeling Mochten wij in het aprilnummer van Vers van 't Vat schrijven, dat met grote zekerheid kon worden aange nomen dat HEINEKEN I kampioen 3de klasse B zou worden, thans heb ben wij hierover zekerheid gekregen. Ongeslagen is dit team wederom kam pioen geworden met 36 punten uit 18 wedstrijden en een score van 163 17 punten. Ook Heineken II heeft de laatste weken beter gedraaid als voorheen en heeft kans gezien zich in de mid denmoot te handhaven met 12 punten en een score van 8090 punten. Wat dit betreft dus goede berichten. De strijd om het bezit van „De Zil veren Tafel", welke vorig jaar door Heineken werd veroverd en die der- halve dit jaar verdedigd moest wor den, is reeds achter de rug. Helaas moet medegedeeld worden, dat wij deze tafel kwijt zijn. In dit tournooi met afvalsysteem heeft Heineken wel bijzonder ongunstig geloot. In de 1ste ronde namelijk moest Heineken II (3de klasse) het opnemen tegen PNEM III (1ste klasse). Het werd een 41 nederlaag en Heineken II was uitgeschakeld. Heineken I (3de klasse) lootte de eerste ronde gunstiger nl. tegen A.M.P. III (ook 3de klasse) en won met 5—0. De 2de ronde echter zag zij zich geplaatst tegenover BEKA I (lste klasse), verloor met 41 en werd eveneens uitgeschakeld. Jam mer, maar een volgende keer beter. Beter nieuws is er echter van het op zaterdag 12 mei jl. gehouden per soonlijke kampioenschap van de B.B.T.F. Hiervoor schreef Heineken met vier man in nl.: J. Sledsens, M. Verdaas donk, C. v. Kaathoven en N. Kop. De eerste ronde verliep gunstig voor alle vier spelers. In de tweede ronde echter viel Verdaasdonk uit en in de derde Van Kaathoven. In de halve finale kwamen uit: J. Sledsens (Hei neken I) tegen Schreuders (Hollan- dia III) en N. Kop (Heineken I) tegen Schuurmans (Devade I). Helaas moest Sledsens in 3 sets zijn meerdere erkennen in Schreuders, doch Kop zag kans zijn tegenstander in 3 sets te verslaan, zodat hij in de eindstrijd tegen Schreuders moest uit komen. Deze finale is wel bijzonder ener verend en spannend geweest. In drie sets werd deze partij beslist in het voordeel van Kop en wel op de vol gende manier. In de lste set wist Kop na een regelmatige achterstand deze set toch nog te winnen zij het met bijzonder klein verschil. De tweede set gaf wederom een zelfde spelbeeld te zien, maar nu bleef tegenstander Schreuders de baas over zijn zenuwen. De derde set was identiek aan de voorgaande twee met op een gegeven moment een 1815 achterstand voor Kop. Langzaam maar zeker liep hij in tot 1817. Toen kon hij de service over nemen en zag hij kans om met 2118 de set, de partij en het kampioenschap te behalen. De uitreiking der prijzen zal plaats vinden op de komende algemene jaar vergadering van de B.B.T.F. Wethou der Suijkerbuijk van Den Bosch zal de prijzen persoonlijk aan de win naars en kampioenen overhandigen. Dit is voorlopig het laatste nieuws van deze onderafdeling behoudens een verslag in het julinummer van Vers van 't Vat over de op 16 juni a.s. in het kader van de sportdag te houden wedstrijden. Kp. Onze wandelclub heeft op de sombere en regenachtige zaterdag 12 mei jl. deel genomen aan de 17e Jubileum-Glasstad- tocht te Leerdam. De groep bestond uit drie dames en negen heren, die per trein van Den Bosch via Geldermalsen naar de „Glasstad" reisden. Op het traject Geldermalsen-Leerdam deed zich nog iets voor, dat één onzer groepsleden de opmerking deed maken van: ,,'t Lijkt wel of we in een beestenwagen zitten!" Het was namelijk zo, dat in het plaatsje Beesd, tussen Geldermalsen en Leerdam, een onnoemelijk groot aantal wandelaars instapten, waardoor men zo ongeveer mannetje aan mannetje stond! Met muziek werden alle wandelaars van het station in Leerdam naar de start plaats gedirigeerd. Na een défilé voor verschillende autoriteiten, kon aan het eigenlijke parcours worden begonnen. Er waren in totaal ongeveer 9.000 tippe laars, ruim duizend meer dan vorig jaar. De publieke belangstelling was zeer groot; soms vier rijen dik stonden de mensen de voorbijtrekkende groepen enthousiast aan te moedigen. Vele malen werd er geroepen „Daar heb je Heineken!" Het parcours voerde langs prachtige in bloei staande boomgaarden. Jammer dat het zonnetje verstek liet gaan. Juist toen onze groep de rustplaats bereikte, viel er een fikse bui. Om ongeveer kwart voor acht kwam onze groep bij de finish aan. Het plan was om in Leerdam te blijven om van het aangekondigde vuur werk getuige te zijn. Dit plan kon echter niet doorgaan, aangezien men dan de laatste trein naar Den Bosch zou mis sen. Op tijd werd dus de terugtocht aan vaard. Alle leden waren voldaan over de prettige middag en de mooie tocht. vRh. IN MEMORIAM Zaterdagmorgen, 26 mei jl., be reikte ons het ontstellende bericht, dat in de nacht van vrijdag op zaterdag in het Sint Antonius ziekenhuis te Utrecht, waar hij werd verpleegd na een zware operatie te hebben ondergaan, is overleden de kassier van onze brouwerij te 's-Hertogenbosch, de heer D. B. H. Derksen Zijn heengaan heeft een diepe schok in de Bossche brouwerij gemeenschap teweeggebracht. De heer Derksen nam, gezien zijn leeftijd, als 't ware een vaderlijke plaats in bij alle collega's. Plichts betrachting en hulpvaardigheid waren enkele van de voornaamste eigenschappen, die hem sierden. Het zal niet meevallen om aan de gedachte te moeten wennen, deze sympathieke persoonlijkheid voortaan nimmer meer in ons midden te hebben. Tot in de laat ste dagen van zijn leven had hij belangstelling voor al datgene, wat de brouwerij aanging. Van deze plaats af betuigen wij onze innige deelneming aan zijn echtgenote, kinderen en verdere familie. Juist op dinsdag 22 mei jl. was een van zijn beide zoons, die tij delijk in Amerika vertoeft, voor een korte tijd in ons land terugge keerd, zodat de heer Derksen hem nog heeft kunnen zien en spreken. Wij wensen mevrouw Derksen en de familie van harte sterkte toe om dit zo zware verlies te dragen. 18

Vers van 't Vat | 1962 | | pagina 20