JUDODEMONSTRATIES TE 's-HERTOGENBOSCH „uitverkocht". Vermoedelijk zaten de wegblijvers bij de tv. Jammer, maar het belette ons evenwel niet om onze uiterste best te doen. Het „eerste" ging lekker. Er werd af en toe ge lachen en verder aandachtig geluis terd. Einde eerste bedrijf. En nu ver andert die hele sfeer weer. Wanneer het doek open is en er gespeeld wordt, is het doodstil achter, maar zwaait diezelfde lap stof weer dicht, dan is het meteen een heen en weer gedraaf naar de kleedkamers. Andere kostuums. „Vlug lui, we hebben niet veel tijd". De kapper kamt hier en daar wat aan Ma's pruik. Iemand Het valse geld, dat in het stuk zo'n belangrijke rol speelde. roept om zijn vlinderstrikje. Weer een ander doet vlug een paar haaltjes aan een sigaret. Dan weer gauw op. Denk om dat rottrapje. „Alle requi- sieten aanwezig? Zijn we klaar jon gens? Ja!! Hé, je schoen is nog los. Nu, halen maar Toon." Pringggü! Tweede bedrijf. Daar gaat-ie weer. Nu is 't ook mijn beurt. Die eerste twee, drie zinnen, oef! Maar dan is 't of er iets van je afvalt en alles gaat op wieltjes. Voor je 't weet valt het doek voor de tweede maal. 't Is nu helemaal haast werk. Iemand helpt Moe met haar jurk. Pas op voor die pruik. De kap per poedert hier en daar wat bij. Maar we komen er. Weer even die spanning vlak voor 't doek open gaat. Nog vlug even een kleine cor rectie aan het meubilair en open dat doek. Het gaat nu allemaal wat soe peler. We zijn onze zenuwen kwijt (nou ja!!) en er worden geen ver gissingen meer gemaakt. Echt wel om in de sfeer van een feestje te komen. Sam dreigt nog even roet in het eten te gooien maar ook dat wordt snel opgelost. Aan het einde van dit tafe reel toch nog een verrassing voor de familie. En nu de pauze. Dat is ook iets bij zonders voor ons. Je krijgt dan pas direct contact met de zaal. Er komen altijd enkele familieleden even praten. Je vraagt meteen van „Hoe gaat het?" en „Wat vinden de anderen ervan?" Dit kan nog een stimulans zijn om er uit te halen wat er in zit. Voor ons was het commentaar zeer bevredigend. Tot slot nog het laatste rukje. Zo'n derde bedrijf is meestal de ontknoping van allerlei perikelen. Naar de reac ties te oordelen viel de oplossing nogal verrassend uit, niet? De laatste zinnen. Je weet het, 't is nu zo uit. Doek, een speech van Pa, halen zakken halen tableau de la troupe bloemen voor de dames, sigaretten voor de heren toe spraak nog eens applaus en dan, voorgoed DOEK 't Is afgelopen. Gelukkig en jam mer. Weg zenuwen. Handjes en kus jes aan je collega's en dan gauw naar de kapper. Afschminken, wassen en klaarmaken voor het bal. Luitjes, tot de volgende keer (liefst zo gauw mogelijk). Peter Winter Voor een grote schare belangstellenden werden op don derdag 3 mei jl. des avonds om acht uur in de kantine, onder auspiciën van de Heineken's Judoclub, enige zeer interessante demonstraties gegeven. Op de prachtige mat, die eigenlijk alweer een beetje te klein begint te worden, zaten een 25-tal judoka's geknield, terwijl in hun midden niemand minder stond dan de 48-jarige Japanse „groot meester", de heer Haku Michigami, 7e dan, met rood wit geblokte band, tezamen met zijn begeleider-tolk, de heer G. de Koning, 5e dan, uit Amsterdam. De judoka's met hun zwarte banden waren leerlingen van diverse judo scholen uit het zuiden des lands. Vanzelfsprekend be vonden zich hieronder ook onze eigen Heineken judo ka's, met hun trainer, de heer H. Quaadvliet, die zelf een sportschool in Den Bosch heeft. De heer Michigami, die in Bordeaux woont en aldaar een sportschool heeft, is door de Nederlandse Judo Bond voor enige tijd aan getrokken teneinde lessen en demonstraties te geven aan judo-leraren en amateurs. Deze vitale Japanner is des tijds trainer geweest van onze Nederlandse wereldkam pioen, Anton Geesink. Het is een goede gedachte ge weest van de Heineken's Judo Club om van de aan wezigheid van de heer Haku Michigami in ons land te profiteren en hem aldus binnen de Heineken's muren te halen. Na een kort welkomstwoord van de heer G. van Doremalen, werd allereerst begonnen met enkele gymnastische oefeningen. Toen daarna de spieren flink „los" waren, konden de judodemonstraties een aanvang nemen. Judogrootmeester Haku Michigami (links) gaf samen met trainer Quaad vliet enige demonstraties (foto P. J. van Amelsvoort). Als „tegenstander" van de heer Haku Michigami, trad de trainer van de Heineken's Judoclub, de heer H. Quaad vliet, op. Er werd veel aandacht aan het voetenwerk besteed, terwijl ook op duidelijke wijze de verschillende grepen werden gedemonstreerd. Met grote interesse volgden de judoka's de verrichtingen van beide heren en na elke demonstratie van een bepaalde greep moesten de judoka's op de mat verschijnen om onder deskundige leiding de voor-gedane oefeningen trachten zo goed mogelijk te evenaren. Al met al is het een zeer succesvolle avond geworden en ik spreek namens het bestuur van de Heineken's Judoclub de hoop uit, dat door deze leerzame demon stratie de animo voor deze prachtige sport onder de Heineken-mensen aanzienlijk zal toenemen, zodat de Judoclub in de toekomst over prima bruikbaar „mate riaal" zal kunnen beschikken. „Dh 17

Vers van 't Vat | 1962 | | pagina 19