familie Voetbal en toneel Het witte schaap van de berger, Leni Grevink, Joop Roelofs en Kees Berkhout waren eigenlijk debutanten in dit werk, maar ook hun alle hulde. Die werd hun na afloop ook ruimschoots gegeven, waarbij tevens de jubilerende voetballers niet vergeten werden. Zij ontvingen van de in de P.U.R. verenigde sportclubs een prachtig magnetisch voetbalinstructiebord. Voor wij overgaan naar het gezellige bal dat de avond besloot, mag niet onvermeld blijven dat Cor v. d. Velden prima souffleerde en dat Eug. Verbiest weer als van ouds een onovertroffen inspeciënt was, die veel ondank baar werk voortreffelijk heeft opgeknapt. Waarom de zaal niet tot de laatste plaats bezet was wat de spelers verdiend hadden moeten de wegblijvers ons eens komen vertellen. Kg. Bebito, Heineken's toneelvereniging in Rotterdam luis terde de jubileumavond van H.B.B., de voetballers, die hun 35-jarig bestaan vierden, op. En hoe! „Het witte schaap van de familie" viel bijzonder in de smaak en regisseur Rottinghuis komt alle eer toe voor de keuze van dit leuke pittige stuk en de wijze waarop hij het door het gezelschapje heeft doen spelen. De zaal beleefde er schik aan, vooral toen na een wat stijf begin de spelers steeds meer op dreef kwamen. Dries Weeda komt ongetwijfeld de grootste eer toe voor z'n moeilijke rol, maar ook Mary Kobessen, Rietje Kleingeld, Bep van Ginneke en Piet Hoogvliet lieten zien, dat ze over ervaring beschikken. Marleen Schön- De afspraak was: twee uur in het Flevo-gebouw. Dus zorgde ik ruim schoots op tijd aanwezig te zijn. Na enig zoeken vond ik eindelijk de zaal waar ik zijn moest. Het decor zag er verdraaid leuk uit, maar wat ons wel tegenviel was de beperkte ruimte ach ter het toneel. Er waren daar twee smalle, levensgevaarlijke trapjes naar de kleedkamers die iets hoger lagen. Overigens heeft niemand iets gebro ken, wat op zich zelf al als een pres tatie beschouwd mag worden. Vooral voor Pat met haar lange avondjurk, 't Was dik twee uur geworden en we mochten wel eens gaan beginnen. Er moesten echter eerst nog wat foto's gemaakt worden voor „Vers van 't Vat". Nadat een ieder wist wat hij of zij aantrok werden er enkele scènes uit gezet. En nu „de generale". Och, wat moet ik daar eigenlijk van zeg gen. Na maandenlange repetities ken- den we onze tekst wel. 't Ging dus alleen om enkele handelingen die we nog niet eerder hadden kunnen be oefenen. Wel werd er alvast in kos tuum gespeeld. Na afloop hoopten we dat het 's avonds niet slechter zou gaan. 't Was intussen bijna half zes geworden en we voelden allemaal wel iets voor een hapje eten. We konden ons nu even wat ontspannen. Het werd wel tijd, want ik was al aan mijn zesde sigaret bezig en ik rook zelden. Het werd een lekker en gezellig etentje zo met z'n allen. Ondanks de spanning werd er toch aardig wat geconsumeerd. Half zeven jongens, 't is tijd, de kapper is er al. Nu ging het toch echt gebeuren. Ja, en wat voor spanningen je vlak voor zo'n uitvoering mee maakt is heel moeilijk te beschrijven. De hele sfeer achter het toneel is zo apart. Een ieder heeft last van zenu wen en een ieder camoufleert dat weer op een andere manier. De één rookt als een schoorsteen, een ander is opvallend stil, weer een ander praat maar aan een stuk door. En dan die luchtjes van koffie, schmink, lijm, eau de cologne en weet ik wat nog meer. Je moet zoiets meemaken om het te proeven en dan ben je er meteen aan verslaafd. Om kort te gaan, ik was de laatste klant van de kapper en miste zodoende de start. Maar toen ik later via een luchtroos- tertje in de zaal keek, zag ik dat deze lang niet vol was. Dit was wel vreemd want de kaarten waren bijna geheel Boven: Scène uit het eerste bedrijf. Links: Tableau de la troupe. Zittend v.l.n.r. G. van Ginneke (dominee), mej. M. Schönberger (Ma Alice Winter), C. Berkhout (Peter Winter), mevr. L. Grevink (Angela Preston, dochter van de commissaris); staand v.l.n.r. mevr. R. Klein geld (Pat Winter), inspeciënt E. Verbiest, P. Hoogvliet (vriend des huizes Sam Jackson), bestuurslid Bebito" mej. J. M. Kleyngeld, ing. J. Roelofs (commissaris John Preston), regisseur P. J. Rottinghuis, mevr. M. Kobessen (dienst meisje Janet) en A. P. Weeda (Pa James Winter). (De foto's werden genomen tijdens de generale repetitie). 16

Vers van 't Vat | 1962 | | pagina 18