VAN ONZE VERENIGINGEN Judo ROTTERDAM Wandelsport Bent u er al op uit geweest? FOTOWEDSTRIJD 1962 R.L.T.C. Heineken In de dojo van de Judoclub „Heineken" te Rotterdam zijn donderdagavond 3 mei jl. wedstrijden gehouden met als in zet de beker, die vorig jaar door „Hei- neken" op Rotterdam-Zuid werd ver overd. Acht Rotterdamse clubs, aange sloten bij de Nederlandse Amateur Judo Associatie, hadden voor deze kringwed strijd voor teams ingeschreven. Jammer genoeg lieten twee clubs verstek gaan. Na het openingswoord van de heer C. Kranendonk werd de wedstrijd na loting als volgt ingedeeld: poule 1: Yoshin, Fudoshin en Rotterdam- Zuid; poule 2: Su Fong, Asahi en Heine- ken. Winnaar in poule 1 werd Rotterdam- Zuid met een totaal van 58 matchpunten. In poule 2 zegevierde Su Fong met 70 matchpunten. In de finale verzamelde Rotterdam-Zuid 29 punten tegen Su Fong 15, waardoor eerstgenoemde ver eniging de beker won met een eindtotaal van 87 punten. Su Fong, dat met 85 pun ten de tweede plaats bezette, kreeg het groen-wit-groene vaantje ter herinnering aan deze kringwedstrijd. In de verschillende partijen werd spor tief gestreden en het was dan ook een plezierige avond, waarop goed judo te zien was. F. V. d. B. De trainingsavonden van onze Judoclub worden gehouden op maandag van 20.00 tot 22.00 uur en met ingang van 7 juni a.s. tevens op donderdag, eveneens van 20.00 tot 22.00 uur. De training staat onder leiding van de heer A. Huisman, gedipl. dojosteward le Kyu. Komt u ook eens kijken? Dan kunt u zich tevens opgeven als lid. De dojo is op de brou werij, zoals u weet. Jongens van 8 tot en met 13 jaar trai nen 's woensdags van 17.00 tot 19.00 uur onder leiding van de heer F. v. d. Bosch, gedipl. dojosteward le Kyu. Heeft uw zoon interesse voor judo? Stuur hem dan aanstaande woensdag, eventueel met een vriendje, naar onze dojo! Vorig jaar heeft een opwekking op de Rotterdamse brouwerij om te komen tot oprichting van een wandelclub slechts enkele reacties opgeleverd. Bij enkelen zijn nu de plannen herleefd na de opgewekte woorden van de heer Van Rhijn over de Bossche wandelaars Als kandidaat-leden kennen we nu: J. A. de Bruin, verbandkamer - A. Ver burg, garage - C. Timmers, loonadminis tratie - J. Panneman, tapkelder en E. v. d. Hoff, filiaal Parallelweg. U zult begrijpen dat er nog tenminste 10 leden bij zullen moeten komen willen we van een wande!sport-„vereniging" kunnen spreken. Zijn er op het kantoor of de fabriek nog 10 of meer sportieve lieden, die er voor voelen de gezellige wandelsport te beoefenen? Zo ja, laten zij zich dan opgeven bij mej. Schönber- ger, secretaresse van de P.U.R. of bij de heer Van der Hoff, filiaal Parallelweg. Zodra we 12 belangstellenden bijeen hebben, kunnen we een oprichtingsverga dering houden. Personeels Unie Rotterdam G. E. Kleingeld In het februarinummer van Vers van 't Vat, zeer vroegtijdig dus, hebben wij de fotowedstrijd van dit jaar aangekondigd, die deze keer als motto heeft „De stad waarin wij wonen". Zoals u op pagina 7 van datzelfde nummer kunt lezen, gaat het er om typische of karakteristieke opnamen te maken van de stad, waarin u woont of werkt. Of dat nu Amsterdam, Rotterdam of Den Bosch is, u kunt een ruime keus maken uit de onderwerpen, die u letterlijk ter beschikking staan. Mo derne architectuur, historische hoekjes, gebouwen of onderdelen daarvan, beeldhouwwerken en der gelijke, opnamen van industriële onderwerpen de havens van Rotterdam en Amsterdam!) enfin, te veel om op te noemen. Ook deze keer zijn de deelnemers weer in twee groepen verdeeld: de beginnende (A) en de gevor derde amateurs (B). Per deelnemer mogen maxi maal 3 foto's (zwart/wit) ingezonden worden. Groep A zendt in op het formaat 10y% x 14y<± en groep B op het formaat 13 x 18. De sluitings datum is vastgesteld op 1 oktober 1962. De drie best geplaatsten in iedere groep wacht een mooie prijs. Zowel in groep A als in groep B wordt een eerste prijs van f 50,een tweede prijs van f 30,en een derde prijs van f 20,beschikbaar gesteld. De tenniscompetitiewedstrijden zijn alweer in volle gang. Onze vereniging neemt met twee teams deel aan de zater dagmiddagcompetitie, nl. Heineken I in de 2de klasse en Heineken II in de 3de klasse. De teams zijn als volgt samengesteld: Heineken 1: mej. J. M. Kleyngeld, mej. G. E. Lodders, H. van Houweninge en G. A. van Ginneke. Heineken 11: mevr. F. M. Melis-Kamminga, mevr. A. v. d. Linden-Poot, J. B. Melis en J. F. A. van Raak. De eerste helft van de competitie (6 wedstrijden) is reeds achter de rug en wij kunnen over de resultaten van het 1ste team een gunstig geluid laten horen. De eerste wedstrijd tegen Vice Versa 3 werd met 41 verlo ren, hetgeen voornamelijk kwam omdat twee leden van ons team van 4 personen niet mee konden doen in verband met de generale repetitie van onze toneelvereniging „Bebito". De tweede wedstrijd tegen D.D.H. 7 werd met 50 gewon nen; de derde tegen R.O.V.S. 9 met 41. Op de helft van de competitie staat Heineken I op de eerste plaats, hetgeen een mooi resultaat is, aangezien dit team vorig jaar pas gepromoveerd is. Heineken II is minder succesvol. De eerste wedstrijd tegen Alblasserdam 2 werd met 50 verloren; de tweede tegen Los Bigotes 5 gewonnen met 32 en de derde wedstrijd tegen Racketeers 9 met 32 verloren. Er resten voor het 1ste team nog drie spannende wedstrijden en als op zaterdag 2 juni a.s. de laatste wedstrijd zal zijn gespeeld, weten we of het dit team gelukt is het kampioen schap van de 2de klasse te behalen. Hel bestuur 15

Vers van 't Vat | 1962 | | pagina 17