Op de linker pagina bovenaanenkele fraaie exemplaren uit de verzameling. Derde van links staat de Ardea-pul, waarmee mevrouw Bols destijds begon. I ff Rechts ziet u nog een gedeelte van de tweehonderd, uit verschillende landen afkomstige glazen en pullen. Voor het nemen van enkele foto's willen we de mooiste exemplaren uitzoeken. Dat is niet zo ge makkelijk, want er bevinden zich in de verzameling vele juweeltjes, glazen in allerlei vormen, afkomstig van brouwerijen uit verschillende landen. Belgische, Nederlandse, Franse, Engelse en Duitse pinten; glazen, gewoon „recht op en neer", maar ook prachtige pullen, bokalen, glazen met een sierlijk gedreven voet en nog verscheidene andere modellen. Zoals we reeds zeiden, begon mevrouw Bols on geveer acht jaar geleden met deze verzameling. Haar eerste pint, een glazen Ardea-pul, vindt u op een van de foto's terug. Ze kocht, kreeg en ruilde glazen en langzaam breidde de verzameling zich uit. De meeste bierglazen kwamen er echter in de afgelopen twee jaar bij. Vader en (oudste) zoon brachten ze mee en vandaar, dat de hobby nu op naam van de heer Bols staat. Echter, wie de zorg voor de tweehonderd pinten heeft, dat kunt u wel raden! Door zijn werktijden, afwisselend vroege en late dienst, heeft onze gastheer veel vrije tijd, die hem in staat stelt er nog meer liefhebberijen op na te houden. Wat zou u zeggen van 46 jonge konijnen met nog eens vier ouderparen? En van een flinke volière, waarin zo'n 25 vogels rondfladderen? We zien goudvinken, putters, groenvinken en onder andere sijsjes. Twee groenvinken hebben een nestje, in een bakje dat Willy gemaakt heeft. In het nestje ligt één heel klein eitje. Het geeft natuurlijk een hele zorg, het bijhouden van deze uitgebreide menagerie. Maar de heer Bols doet het graag. En, hij heeft er de tijd voor Volgende maand staan onze Belgische familie een paar drukke dagen te wachten. Eind juli namelijk wordt in huize Bols een driedubbele bruiloft ge vierd. De twee oudste zoons en de oudste dochter stappen dan op dezelfde dag in het huwelijksbootje. Dat wordt een groot feest, dat vele voorbereidingen vraagt. Over één ding echter hoeven de heer en mevrouw Bols zich geen zorgen te maken: bier glazen zullen er voldoende zijn! 11

Vers van 't Vat | 1962 | | pagina 13