K. BOLS (Weelde, België): Dit is zijn hobby (6) i Eigenlijk moet hierboven staan: Dit is hun hobby. Want niet alleen de mannen hebben hun liefhebbe rijen. Op het stuk van verwoed verzamelen bij voorbeeld staat menige vrouw haar mannetje. Kijkt u maar naar de foto. Achter een gedeelte van een grote, tweehonderd verschillende exemplaren tellende bierglazenverzameling ziet u de heer en mevrouw Bols. En haar komt de eer toe deze verzameling, waarin zich verscheidene „schjóne pinten" bevinden, te hebben opgezet. Dat was ongeveer acht jaar geleden. Maar daarover straks meer. Haar man, de heer Karei Bols, is een van de Bel gen, die nu al vele maanden op onze brouwerij in Den Bosch werkzaam zijn. De heer Bols woont in Weelde, een drieduizend inwoners tellende parochie onder de rook van Turnhout. Een snelle bus, die aan de grens nauwelijks enig oponthoud onder vindt, brengt hem in amper drie kwartier naar zijn dagelijks werk in de bottelarij van onze Bossche brouwerij. Daar in de bottelarij kregen we enige tijd geleden dan ook de tip eens te gaan kijken naar zijn bierglazen. Tweehonderd stuks, dat moet de moeite waard zijn, dachten wij. Dies pakken we op een goede dag de bus van Tilburg naar Turnhout, die ons in nauwelijks twin tig minuten nagenoeg vóór de deur van huize Bols aflevert. De ontvangst in het gezin Bols, waar van de vijf kinderen er twee, Annie, de jongste dochter en De heer en mevrouw Bols bij een gedeelte van de verzameling van tweehonderd pinten. Willy, de benjamin, nog thuis zijn, is allerharte lijkst. Na de Belgische koffietafel alle eer te hebben aangedaan, gaan we naar de voorkamer, waar de hele verzameling op verschillende tafels en tafel tjes staat uitgestald. Mevrouw Bols zou graag een speciale wandkast hebben om alle glazen daarin onder te brengen, maar het is er nog steeds niet van gekomen zo'n kast te laten maken, vertelt ze. Heineken, Whitbread en Leopold. 10

Vers van 't Vat | 1962 | | pagina 12