rondje ^Ceineken in ket 3^urkauó Links: De polonaise begint. Rechts: V.l.n.r. directeur Hoofs, V.O.L.-lid De Vries, V.O.L.-voorzitter Blok en de onderdirecteur van het Kurhaus, de heer De Gou, toasten op de jubilerende vereniging. Links: Voorzitter Blok bedankt. Links, met het vaantje van de V.O.L. in de hand, de heer De Leeuw, de instructeur van het korps; rechts de verzorger van Pils, de heer Schoenmakers. Rechts: Heineken Rotterdam paraat met de tapinstallaties. Links de heer Beek, rechts de heer Drop. Op het feest ter gelegenheid van het 30-jarig bestaan van de V.O.L., de Vereniging van Oud-Leerlingen van erkende Hotelvakscholen, op 30 maart 1962 in het Kurhaus te Scheveningen, gaf Heineken een rondje weg. Niet zo maar een rondje, maar groots aangekondigd en gepresenteerd als een waar dig onderdeel van het feest programma. Terwijl de gas ten na het lopend buffet, om half elf, een dansje in de feestzaal maakten, waren in de garderobe van het Kur- hauscabaret door ons filiaal Den Haag gekoelde fusten en vijfhonderd glazen neer gezet en had de bierpompen- service Rotterdam daar drie tappunten opgesteld, be mand met kundige tappers. Achter de gordijnen, die de schouwburgzaal van het hotel scheiden, stond het tamboerkorps uit Den Bosch gereed. De heer Schipperijn van publiciteit had, dank zij de vriendelijke medewerking van mr. S. Bartlema, direc teur van de Haagse Hotel school, vijftien mannelijke en vier vrouwelijke leerlingen van de tweede klas onder zijn bevelen gereed staan. Op een teken van de heer Schipperijn gingen de gordij nen van de schouwburgzaal op en marcheerde roffelend en schetterend het tamboerkorps met Pils de bok voorop over de rode lopers van de Kurhausgangen de feestzaal binnen. Het was een machtig gezicht Het bestuur van de V.O.L. poseert met Pils de bok. Na beëindiging van de serenade formeerde het korps onder daverend applaus een erehaag van twee dubbele rijen. Toen de muziek wederom inzette, snelden de mannelijke leerlingen van de Hotelschool met volle bladen keurig getapte Heineken biertjes naar binnen. Tussen hen in liepen de meisjes van de Hotelschool met over de arm Heineken sjaals, die ze aan de dames van het feestvierende gezel schap aanboden. In luttele minuten tijds stond iedereen met een glas Heineken in de hand en bewonderden de dames hun sjaaltjes. Na een hartelijk dankwoord van de voorzitter, de heer Blok, die aan het korps een vaantje en aan alle deel nemers een herinnerings lepeltje aanbood, zette het tamboerkorps een polonaise in door de zalen en gangen van het Kurhaus, waaraan honderden feestgangers deel namen. Het was een voor het statige Kurhaus onge wone vertoning, maar het feest kwam er goed door op gang. Voor de mannen van het tamboerkorps eindigde de avond met een gezellig rondje bowlen in de Heineken Trans World Bowling hal aan de overkant van het Gevers Deynootplein te Scheveningen.

Vers van 't Vat | 1962 | | pagina 18