Deze werkzaamheden omvatten onder meer de administratie, correspondentie en berekeningen, welke beginnen als een employé deelnemer of ad- spirant-deelnemer van het Pensioenfonds wordt. Afgezien van de controle op de volledige gegevens van de werknemers en hun gezinsleden, moet voor ieder worden berekend, hoe groot de pensioen rechten zijn; dit hangt af onder andere van de lengte van de diensttijd. Bij niet-volle diensttijd krijgt een ieder, die van zijn vorige werkgever geen of niet voldoende pensioenrechten heeft verkregen, de gelegenheid voor eigen rekening het bestaande tekort op te heffen. Door dit alles is de noodzaak ontstaan voor iedere deelnemer of adspirant-deelnemer een dossier aan te leggen, dat wordt aangehouden tot de pensioen rechten van hem en zijn familieleden zijn afge lopen. Als iemand op zijn 25e jaar toetreedt en bijvoorbeeld 90 jaar wordt, moet dit dossier 65 jaar in stand blijven. Op bijgaande foto ziet U het opbergsysteem, dat aan deze eis kan voldoen. Hoewel 65 jaar een hele tijd is, is dit nog maar een gedeelte van het aantal jaren waarmee de pen sioenstichting te maken heeft. De oudste nog in leven zijnde gepensioneerde namelijk is geboren in 1870, terwijl thans al pensioenbewijzen worden af gegeven aan deelnemers, die eerst in het jaar 2002 met pensioen gaan. Als van laatstbedoelde groep iemand op 90-jarige leeftijd zou komen te over lijden, eindigt zijn pensioen in het jaar 2027. Het gevolg van een en ander is, dat de jaren, waarmee de pensioenstichting rekening moet houden, meer dan anderhalve eeuw omvatten Behalve aan de berekeningen van de pensioen rechten, wordt veel tijd besteed aan de berekenin gen voor de benodigde reserves. Voor iedere deel nemer moet jaarlijks worden vastgesteld, welke premie voor zijn verzekering moet worden betaald om geleidelijk het kapitaal op te bouwen, dat bij zijn pensionering nodig is voor de pensioenuitkerin gen. Ieder jaar moet worden gezorgd, dat het totale kapitaal voldoende is om alle pensioenrechten van de deelnemers veilig te stellen. Deze berekeningen geschieden voor ruim 1500 werknemers van Heineken in Nederland, ongeveer 75 naar het buitenland uitgezonden werknemers en bijna 400 gepensioneerden. Aangezien men zich in de huidige maatschappij steeds meer bewust wordt van het belang van een goede pensioenvoorziening, groeit de wens om goed op de hoogte te zijn van de pensioenrechten voor De vele berekeningen, die moeten worden gemaakt, worden uitge voerd door mej. E. H. Sprenger en de heer C. Rijnsburger. de toekomst en voor het heden. De stichting zou daarom ook gaarne zien, dat gepensioneerden of zij, die pensioenrechten voor de toekomst hebben, eventuele onduidelijkheden aan haar mededeelden, zodat zij deze schriftelijk of mondeling kan uit leggen en nadere toelichtingen kan geven. Dat de verhoudingen met de gepensioneerden ge heel in de Heineken-sfeer liggen, is onder andere te zien uit een schrijven van een bijna 80 jaar oude weduwe, die inlichtingen vroeg en haar brief aldus beëindigde: „Ik nam toen een heerlijk glaasje bier En het feit''') verdween dus door een kier; Maar wat het ook is of hoe het ook moet Het Heineken bier dat doet je goed!" probleem 5

Vers van 't Vat | 1962 | | pagina 7