waarop telkens enige lagen, bestaande uit een aantal kisten, moeten worden opgebouwd. Een volle pallet lading kleine kistjes bestaat uit zes lagen van elk elf kistjes, terwijl er van de pullenbakken zes lagen van elk zeven kisten op de pallet worden gestapeld. De werking van de nieuwe machine berust op een elek tronische programmering met gebruikmaking van foto cellen en relais. De gang van zaken is nu zo, dat de gevulde kisten op een transportband bij de palletizer aankomen, waar zij door aftasting door middel van fotocellen automatisch tot het vereiste patroon, waaruit een laag moet bestaan, worden gevormd. (Teneinde een stevige palletlading te verkrijgen, moeten de lagen om en om hetzelfde patroon hebben.) Ook de belading van de pallets gebeurt automatisch, d.w.z. telkens nadat een laag kisten gevormd is, wordt deze op de pallet neergelaten, doordat de bodem (een schuifplaat) onder deze laag wordt weggetrokken. Wan neer het vereiste aantal lagen bereikt is, wordt de volle pallet automatisch afgevoerd op een rolbaan, waar een heftruck gereed staat om deze kant-en-klaarlading ver der weg te brengen. Intussen is op de lift in het binnenste van de machine een nieuwe, lege pallet aangekomen, die vervolgens op de bovenomschreven wijze wordt be laden. De lege pallets worden opgeslagen in een maga zijn, dat zich in de machine bevindt. Met behulp van een kettingtransporteur worden zij naar de lift gevoerd. Efficiënt en veilig De machine is zodanig ingesteld, dat in geval een kist bijvoorbeeld schuin omhoog is komen te staan, de pallet niet verder wordt beladen, maar meteen afgevoerd. Hierdoor worden onnodige stagnaties voorkomen. De aandrijving van de verschillende onderdelen gebeurt hydraulisch, waardoor het systeem praktisch geen aan leiding kan geven tot machinestoringen. Bovendien is hierdoor een hoge mate van beveiliging verkregen. De nieuwe palletizer in Den Bosch heeft tijdens de inloopperiode goed voldaan en de gedachten gaan er dan ook naar uit in de toekomst nog een tweede machine van dit type aan te schaffen. Foto links: De volle pallets worden door een heftruck afgevoerd. Achter het stuur de heer J. Damen. Foto rechts: Momentopname uit het automatische proces: de eerste twee kisten van een nieuwe laag staan op de schuifplaat. Sophia Loren was in Den Bosch Enkele weken geleden heeft de beroemde Italiaanse filmster Sophia Loren een bezoek gebracht aan onze brouwerij in Den Bosch. Hoewel haar komst niet was aangekondigd, heeft - hoe ongelofelijk het ook klinkt - aanvankelijk niemand iets van haar aanwezigheid ge merkt. Sophia had reeds een groot gedeelte van de bottelarij achter zich gelaten, toen zij „tegen de lamp liep". Bij het passeren van een van de schouwappara- tcn werd zij door een van onze mensen opgemerkt, die haar onmiddellijk in het kantoortje van bottelarij chef Peet bracht, waar zij nog steeds in „verzekerde bewaring" is.

Vers van 't Vat | 1962 | | pagina 5