Rotterdam Spectaculair transport in nda, ier, oek- ving aïti- l'mk, n M. erh.- v. d. an J. on- J. A. i. d. kou- spon- erge- rs in ditie, »psec- erge- rdam riaat, imer- laagd orres- tking eller. dison werd met krantdikte genomen, waar na de tank op het emballage-opslag terrein werd neergelaten. Vervolgens kreeg hij een plaats in een van de loodsen aldaar (de vroegere grote vatenpekkerij), waar enkele speciale proeven in en met deze tank zullen worden uitgevoerd. In een later stadium hopen wij op deze proeven nog nader terug te komen. Bij de foto's. Linksboven: De bovenlei ding van lijn 22 werd door de R.E.T. ombooggebracht, zodat het gevaarte on gehinderd kon passeren. Rechtsboven: De binnenkomst door de poort van de brouwerij leverde geen moeilijkheden op, ondanks de geringe speling. Rechts: De nauwe doorgang naast de bottelarij werd met krantdikte genomen. Beide foto's onder: De tank werd op het emballage- opslagterrein neergelaten. Na een Keulse reis, per spoor van Keulen via Bentheim naar de Maas stad, arriveerde zondag 25 februari jongstleden op het goederenstation Noord een speciale biertank, bestemd voor onze Rotterdamse brouwerij. Twee dagen later werd het twaalf meter lange gevaarte onder escorte van de motorpolitie naar de brouwerij vervoerd, een transport dat hier en daar nogal enig opzien baarde, maar dat overigens vlot verliep. Onderweg had men de bovenleiding van lijn 22 door de R.E.T. omhoog laten brengen om de tank een vrije „doortocht" te verzekeren. Ook de „intocht" door de poort van de brouwerij leverde geen moeilijkheden op, dank zij het vakkundige „maatwerk" van de transporteurs. De laatste hindernis, de nauwe doorgang tussen de tim mermanswerkplaats en de bottelarij, 21

Vers van 't Vat | 1962 | | pagina 23