p.2 Bent u er al op uit geweest? FOTOWEDSTRIJD 1962 DE IDEEËNBUS ^5^ 40-jarig jubileum G. C. Veerkamp DANK Hg- is Lga- zijn van :nd- in de zijn rge- een toe- per- ?rak ura- ldus rgde aat- ltijd loest van heer rille. Coch tijd .t hij zijn, her- jubi- rierd. ]e ju- imer. ij#* A%- r In het februarinummer van Vers van 't Vat, zeer vroegtijdig dus, hebben wij de fotowedstrijd van dit jaar aangekondigd, die deze keer als motto heeft „De stad waarin wij wonen". Zoals u op pagina 7 van datzelfde nummer kunt lezen, gaat het er om typische of karakteristieke opnamen te maken van de stad, waarin u woont of werkt. Of dat nu Amsterdam, Rotterdam of Den Bosch is, u kunt een ruime keus maken uit de onderwerpen, die uletterlijk ter beschikking staan. Mo derne architectuur, historische hoekjes, gebouwen of onderdelen daarvan, beeldhouwwerken en der gelijke, opnamen van industriële onderwerpen de havens van Rotterdam en Amsterdam!), enfin, te veel om op te noemen. Ook deze keer zijn de deelnemers weer in twee groe pen verdeeld: de beginnende (A) en de gevorderde amateurs (B). Per deelnemer mogen maximaal 3 foto's (zwart!wit) ingezonden worden. Groep A zendt in op het formaat lCP/z x 14Vi en groep B op het formaat 13 x 18. De sluitingsdatum is vastgesteld op 1 oktober 1962. De drie best ge plaatsten in iedere groep wacht een mooie prijs. Zowel in groep A als in groep B wordt een eerste prijs van f 50,een tweede prijs van f 30,en een derde prijs van f 20,beschikbaar gesteld. Stand per 15 maart 1962 Amsterdam 80 Rotterdam 156 Den Bosch 186 Totaal 422 Een aanmoedigingspremie van 7,50 werd toegekend aan: J. G. Termaaten, afd. onderhoud, Rotterdam; P. M. M. van Rooy, afd. expeditie, Den Bosch. Bloedtransfusiedienst Op 14 maart jongstleden werd aan de volgende heren van onze Rotterdamse brouwerij de Landsteiner-penning/plaquette uitgereikt Penning: J. A. Visser, gistkelder (5 maal donor). Plaquette: J. C. Molijn, gistkelder en J. Kortekaas, interne dienst bedrijf (15 maal donor). Gaarne ruimen wij een plaatsje in voor het welbe kende plaatje van de lan delijke en plaatselijke actie „Opgeruimd staat netjes". Indien ook een ieder van ons zich achter deze actie schaart, dan zijn er weer enkele duizenden, die de slagzin Maak van uw stad geen vuilnisvat in de praktijk toepassen. Doet u ook mee Jpgerui*tt<i xietjes Ook voor onze derde Amsterdamse jubilaris, de heer G. C. Veerkamp, was de officiële datum van zijn 40- jarig dienstverband 3 maart 1962. Dit jubileum werd op maandag 5 maart gevierd. Deze, kort op elkaar volgende jubilea waren voor de heer Goos aanleiding om schertsenderwijs te spreken over „de wekelijkse vie ring van een 40-jarig jubileum". In zijn toespraak belichtte de heer Goos de gehele diensttijd van de heer Veer kamp, waaruit bleek, dat de jubi laris 23 jaar als sloeper (het schoon maken van biertanks) werkzaam is. De heer Goos vertelde ook over de oude (slechte) tijd: gebrekkige ver lichting (een kaars) in de houten leg- fusten, terwijl wij daarentegen nu over volop licht en over grote tanks beschikken. De heer Pothoven, die slechts weinig over de jubilaris wist te vertellen, daar hij zelf nog maar kort bij de brouwerij was, haalde enkele aardige voorvallen uit het verleden op, zoals het voeten wassen van een nieuwe collega. De heer Pothoven zei: „Toen wisten zij al, dat reinheid een van de voornaamste geboden is". Vervol gens bood collega Eykelenboom met enige hartelijke woorden een prachtig polshorloge aan, wat de heer Veer kamp zichtbaar ontroerd aanvaardde. De heer Verver bedankte namens de jubilaris de sprekers en de belangstel lenden, waarna men nog enige tijd gezellig bij een biertje doorbracht. Hiermede dank ik directie, bazen en collega's, ook namens mijn moeder, voor de belangstel ling, die ik bij mijn 25-jarig jubileum mocht ondervinden. J. VOLKMAN De derde Amsterdamse jubilaris was de heer G. C. Veerkamp, die op 3 maart 1962 de veertig dienstjaren achter zijn naam schreef. 15

Vers van 't Vat | 1962 | | pagina 17