CARNEMISPONDENTIE Tijdens de carnavalsfeesten werd in Amsterdam een heel bijzondere brief ontvangen, die wij hiernaast in zijn geheel laten volgen. De inhoud van deze brief, die afkomstig was van de bank Lentjes Drossaerts N.V. in Den Bosch, alsmede het antwoord dat daarop onzerzijds werd gegeven, spreken voor zich zelf. Leest u maar. Aon ut skrikkeluk veurnaom en wijs Raodsbestuur vaan Heine ken's Brouwerij Maatschappij N.V. in Amsterdam. Hooggeachte Brouwersbaozen, Wèllie, baoze vaan de baank vaan Oeteldonk, hemme iets hil bezunders op onze lever. Ut is ielekendeen in Oeteldonk, in Nederland, maar ok in hil Europas en nog un lutske daorbuite, bekend, dè gèllie de grootste bierfaobriek vaan hil Europas hèt. De braauwery leet in ons onvolprezen Oeteldonk, krèk in de midden vaan de waotervrije moerassen en zaandwoestijnen. Ut is aon dè waoter dèt aauw bier zun kraacht te daanken heet. Hadde gèliie Oeteldonk nie kunnen veinden, daan waor ut mee ulliën draank nie zoo wijd gekommen as ut naauw is. Dèt de baoze in Oeteldonk dè vergimmes goed weten, wordt wel bewèzen, deurdèt ze op Deinsdagmèrrege de Preins mee zun gevolg, den Burgervaojer vaan Oeteldonk mee zunne Raod vaan XI, de ministers vaan staot en nog veul meer notabele mee d'ren aonhang verinviteren, um veur rekening vaan Heineken un glèske bier te kommen pruven. Dèt dè veul geld kost, dè willen wèllie gèrs geleuven mar dèt gè naauw op den eigensten daag perbeert um de schaoi goed te maoke, dur op diejen daag un emissie ut te géve, dè wil d'r bij ons in ons boerekoppen nie in. Waant witte wèl, wèt dè wil zeggen? Dè wil zoveul zeggen: le. Asdèt wellie allemaol diejen daag op de baank moeten bléven, um die ver- rèkte papierkes veur ullië emissie in te vullen. 2e. Asdèt gèllie, umdèt wèllie op kantoor nie meugen drinken vaanwèges den aojem veul minder bier verkopt as aanders ut geval zou zèn. Vuul-de hoe gèllie ons en oe eigen zellevers kult? Wèllie veinden ut skrikkeluk aokelig. Ziezoo, naauw witte tenminste, hoe wèllie benejen de Maos denken over den datum vaan ullië emissie. Hou d'oe wor, LENTJES DROSSAERTS N.V. Aen den Oppersten Raedt mitsgaeders alle Medearbeyders in den wyngaerdt van Lentjes ende Drossaerts Duyten-Compagnie. Erentfeste, wijse, bijsondere, Hertelyck ende innighlyck heeft het ons leedt ghedaen, Edele ende Voirsienighe Heeren, dat Ghylieden op den lesten dagh der Oeteldoncksche Carnavalsvieringhe vele glaesen schuymendt bier ende daermede gants een broek feestvrueghde hebt moeten derven ende sulex, leyder, doir ons toedoen. Weeninghe ende ghecners der tanden moet in wyden omtreck der Oeteldoncksche moerassen vernomen syn, daer Ghylieden dien dagh minder de catte int doncker cnypen condet, als Ghy hadt ghehoopt te sullen doen. Dit alles smert ende grieft ons temeer, daer de emissio, de oirsaeck Uwer gherechtvaerdighde clachten ende toorn, welcke emissio voir het welvaeren van ons ende onse bierviltjens missilia Heyneken so machtigh veel beduydt, doir Uwen noesten arbeydt ende ongheëvenaerde inspanninghe so treffelyck, jae gants uytnemendt, is gheluckt. Met Uw leedt om de verlorene feestvrueghde diep bewoghen synde, hebben wy begrepen, dat en desen opsichte eenighe compensatio wenschelyck, jae noodt- saeckelyck waere. Het is daarom, dat wy goedtghevonden hebben de bestuyrderen onser factory te Silva Ducis te instrueeren, sich hieromtrent naeder met Ulieden te verstaan, teneynde op de gheslaeghen wonden eene pleyster te legghen. Dat dit ons blyck van goeden wille doir U allen, Wellieve ende Erentfeste Heeren, op de juyste waerdye moghe ghehouden worden, is onse innighste wensch. Wy syn ende blyven, Edele Heeren, Uwe ootmoedighste ende Weldienstwillighe verplichte dienaeren, HEYNEKEN'S COMPAGNIE VANT SAELIGH GHERSTENAT 13

Vers van 't Vat | 1962 | | pagina 15