1 februari 1962 nieuwe brouwzaal van ons Bossche bedrijf biedt een bijzonder indrukwekkende brouwerij door de lieer Kloppenburg ontvangen, die vervolgens in een korte toespraak de totstandkoming van ons Bosscbe bedrijf in berinnering bracht en daarbij verklaarde, dat Heineken de vestiging in de hoofdstad van Brabant als een groot succes beeft beschouwd. Met nadruk wees de heer Kloppenburg op de gastvrijheid waarmee ons bedrijf niet alleen door de gemeente-instanties, maar ook door handel, industrie en andere groeperingen is ontvangen. Na de woorden van de lieer Kloppenburg bezochten de gasten in kleine groepjes onder leiding van enkele technisch des kundigen het oude en nieuwe brouwhuis, alsmede de lager- kelders. Daarna keerde men terug naar de kantine, waar velen nog geruime tijd verbleven. naar het proces van malen tot en met koken in de bierketels op afstand bestuurd. Op het achter deze lessenaar opgestelde paneel is de installatie als sche ma weergegeven. Met behulp van de in dit schema aangebrachte lampjes kan het gehele proces gevolgd worden. Gelijkvloers is een soortgelijke bedienings inrichting voor de hopzeven en bezinktanks op gesteld. Automatisering Uitgaande van de ervaringen, opgedaan met de cen trale bediening in de torenziederij, is in het nieuwe brouwhuis een grote mate van automatisering ge realiseerd. Deze automatisering is zó te verstaan, dat verschillende onderdelen van het proces groeps gewijze zijn geautomatiseerd. Enkele voordelen van deze automatisering zijn: een betere beheersing van het proces en een eenvoudiger en doelmatiger be diening. Voor de bediening van de torenziederij blijft het daar aanwezige paneel gehandhaafd. Alleen de oor spronkelijke maalinstallatie is thans overgebracht naar en opgenomen in de bedieningsinstallatie van het nieuwe brouwhuis. 7

Vers van 't Vat | 1962 | | pagina 9