AM H M BESTEMMING VAN DE OPBRENGST L TT» onze onderneming, die meer dan een derde deel van haar produktie exporteert, zou er een ernstig pro bleem ontstaan, indien dat niet mogelijk was. Wat onze deelnemingen in het buitenland betreft, kan over het algemeen van een goed jaar worden gesproken. Vele brouwerijen vermelden omzetstij ging. Toch waren er ook minder gunstige ervarin gen. Zo werd de Société de Bière „Les Pyramides" S.A.E. te Caïro door de autoriteiten onder beheer gesteld. Overleg met de Egyptische overheid om dit ongedaan te maken is gaande. In Ghana heeft een drastische verhoging van de bieraccijns met 100 procent in juli jl. de omzet van de Kumasi Brewery Ltd. ongunstig beïnvloed. Ondanks een alleszins bevredigende omzet van de brouwerij te Caracas belemmert de algemene toe belastingen 22,7% personeelskosten 16,7"/ stand in Venezuela de gunstige ontwikkeling van het bedrijf. Het netto resultaat van al onze inspanningen is van 6,8 miljoen gulden over 1959/1960 gestegen tot 8,2 miljoen gulden over 1960/1961. Hierdoor kon het dividend eveneens verhoogd worden en wel van 11 procent op 12 procent. Vermelding verdient nog het feit, dat aan het Pensioenfonds een schenking is gedaan van 1.000.000,Dit bedrag dient tot inkoop van verhogingen van pensioenrechten, teneinde de ge volgen van de voortschrijdende geldontwaarding zo veel mogelijk op te vangen. De Raad van Bestuur besluit het verslag met een betuiging van bijzondere waardering en erkente lijkheid jegens het personeel. afschrijvingen 9,5"/,, dotatie pensioenfonds 0,8% P uitgekeerde winst 3,2 ingehouden winst 3,1% grondstoffen en diensten 44,0°/o

Vers van 't Vat | 1962 | | pagina 6