Onze jubilarissen ken door de bedrijfsleider de heer Goos, door zijn baas de heer Hollander en door zijn collega de heer Smit, terwijl namens de S O „H.B.B.A." de heer Koenders het woord voerde. Uit de toespraken bleek dat de jubilaris, die sinds zijn in diensttreding in de gistkelder werkzaam is, kan terugzien op een uitstekende staat van dienst, gekenmerkt door ijver en vakbekwaamheid. Nog drie jaar scheiden hem van zijn pensioen en zijn baas zag hem nog gaarne een tiental jaren op zijn huidige plaats. Zichtbaar ontroerd dankte de jubilaris voor de vele prijzende woor den en voor de prachtige cadeaus, een scheerapparaat, dat hij namens het per soneel en een ets, die hij namens de leden van de S O „H.B.B.A." ontving, waar na men nog geruime tijd in de kantine bijeenbleef. den met het overhandigen van een ge schenk, waarna de jubilaris nog door de portiers werd verrast met een doos si garen. 40-jarig jubileum (tevens officieel afscheid) van K. Voogt Op 10 februari 1922 trad de heer K. Voogt in dienst van de brouwerij te Amsterdam. Aangezien het 40-jarig jubi leum op zaterdag zou vallen en kort daarop nl. 28 februari de heer Voogt met pensioen zou gaan, werd op zijn verzoek het jubileum en het officiële af scheid gelijktijdig op 12 februari 1962 gehouden. De verschillende sprekers, van wie de heer Goos de rij opende, wezen op de goede diensten, die de jubilaris in de afgelopen 40 jaar het bedrijf heeft be wezen. De heer Goos memoreerde nog, dat de heer Voogt 37 jaar lang met paard en wagen in de binnenstad in een van de belangrijkste wijken bijzonder goed werk had verricht. Om gezondheidsre denen moest daarna voor hem ander werk worden gezocht, waarin de jubila ris, aldus de tweede spreker, de heer Hof, onder de vele goede eigenschappen slechts één „slechte" eigenschap had, nl. dat hij het voor zijn opvolger niet gemakkelijk heeft gemaakt. Ook de heer Zoutman dankte, namens de gehele bottelarij, „Ome Klaas" voor het vele goede werk dat hij als schoonmaker van het bad- en kleedlokaal van de bottelarij had ver richt. Hierna overhandigde de heer Zoutman het personeelscadeau, een prach tig polshorloge aan de jubilaris en bloe men aan mevrouw Voogt. De heren Te Riele en Eibers, respectieve lijk sprekend namens de vertegenwoor digers en namens de garage, brachten nog eens de tijd in herinnering, gedurende welke de jubilaris met paard en wagen de binnenstad introk om ons bier op de verschillende plaatsen af te leveren, waar bij ook nog ter sprake kwam de grote liefde die de heer Voogt altijd voor de paarden had gehad. Tot slot dankte de jubilaris, mede namens zijn vrouw en kinderen, voor de mooie dag die hem was bereid, voor de harte lijke woorden die hem waren toegespro ken en de mooie geschenken die hij had ontvangen. 40-jarig jubileum A. Griffioen Onze derde Amsterdamse jubilaris was de heer A. Griffioen, die op 14 februari jongstleden zijn 40-jarig jubileum vierde. De heer Griffioen werd in de kantine, waar vele belangstellenden bijeengeko men waren, achtereenvolgens toegespro- De derde Amsterdamse jubilaris was de heer A. Griffioen, die op 14 februari jl. zijn 40-jarig dienstjubileum herdacht. 40-jarig jubileum A. Borman In Amsterdam werd op 23 januari jongst leden het 40-jarig jubileum van de heer A. Borman gevierd. De heer Borman, die na zijn indiensttreding vele jaren in het bedrijf heeft doorgebracht, is sinds 1955 op het laboratorium werkzaam. Na de ontvangst bij de directie, 's mor gens, vond 's middags in de kantine onder grote belangstelling de viering van het jubileum plaats. De jubilaris, die te midden van zijn gezin en kleinkinderen was gezeten, werd toegesproken door de bedrijfsleider, de heer Goos, door zijn directe chef, de heer Dijkgraaff, alsook door de gepensioneerde chef van het lab, de heer Münichsdorfer. Het bleef niet bij woorden, ook verscheidene geschenken vielen de jubilaris ten deel. Uit handen van de heer Goos ontving hij een prach tige staande schemerlamp, namens het Op 23 januari jl vierde de heer A. Borman, bedrijfslaboratorium Amsterdam, zijn 40-jarig jubiieum. personeel, terwijl hij daarnaast ook door zijn eigen afdeling nog met een geschenk werd bedacht. Zijn chef, de heer Dijkgraaff, memoreerde in zijn toespraak met waardering onder meer de prettige omgang, die men van de jubilaris gewend is en diens toewijding voor zijn werk. De heer Münichsdorfer, die enkele voorvallen uit het verleden de revue liet passeren, besloot zijn woor- De heer K. Voogt („Ome Klaas") te Amsterdam schreef, twee weken vóór zijn pensionering, de veertig dienstjaren achter zijn naam. 16

Vers van 't Vat | 1962 | | pagina 18