Tien jaar personeelsfeesten tien jaar commissie van vijf Voor de tiende maal werd, op zaterdag 3 februari jongstleden, te Rotterdam het jaarfeest gevierd. Een lustrum dus, waarbij we deze keer eens even de schijnwerper willen richten op de mannen achter de schermen die, nu al tien jaar met z'n vijven in een commissie vereend, op voortreffelijke wijze in totaal zo'n dertig personeelsfeesten en dergelijke hebben voorbereid. De voorgeschiedenis van de personeelsfeesten leert ons, dat vóór 1952 de organisatie van dergelijke evenementen, die toen incidenteel voorkwamen, bij de heer Vestergaard berustte. De commissie van vijf. Van links naar rechts de heren P. J. van de Bos, J. H. A. Oosterbroek, A. D. Lange, J. van Roon en P. L. A. C. Hoogvliet. In 1952 werd een commissie voor de personeels- feesten in het leven geroepen. De vorming van deze commissie, waarin de verschillende geledingen van het bedrijf vertegenwoordigd zouden zijn, werd op gedragen aan de heren Oosterbroek en Hoogvliet. En zo is toen in dat jaar een vijfmanschap gevormd, dat in de afgelopen tien jaar ongeveer dertig evene menten voorbereid, georganiseerd en gedeeltelijk ook geleid heeft. Het zijn de heren J. H. A. Oosterbroek, P. L. A. C. Hoogvliet, J. van Roon, A. D. Lange en P. J. van de Bos, die wij ter gelegenheid van het tiende jaarfeest nu wel eens heel even in het zonnetje mogen zetten. In die tien jaar hebben zij, steeds in goede harmonie samenwerkend, zich telkens weer ingezet om van het jubilarissendiner, het jaarfeest, de tocht voor de gepensioneerden en het Sint Nicolaasfeest voor de kinderen iets goeds te maken. Als u zich even indenkt wat de organisatie van dergelijke evenementen zoal met zich meebrengt vervoer, zaal, programma, artiesten, bediening en de duizend-en-één andere zaken waaraan gedacht moet worden dan is nu, na afloop van dit tiende feest een extra ..Hartelijk dank, heren vijf!" zeker op zijn plaats. Hartelijk dank, uit naam van allen voor wie tl samen de jaarlijkse evenementen steeds tot waarlijk feestelijke gebeurtenissen hebt uitgewerkt! Het 21ste jaarfeest van de S. O. H.B.B.A. Op zaterdag 10 februari jl. werd in de brouwerijkantine te Amsterdam het 21ste jaarfeest van de S. O. H.B.B.A. gehouden. Nadat de voorzitter, de heer Koenders, de aanwezigen en in het bijzonder de genodigden welkom had geheten, vond eerst een kleine „plechtigheid" plaats, waarbij de heer Koenders aan de heer Wassili een oorkonde en een gouden speld overhandigde, behorende bij het erevoor zitterschap dat de heer Wassili vorig jaar was verleend. Ook mevrouw Wassili werd, met bloemen, in de huldi ging betrokken. Daarna begon de eigenlijke feestavond. Het programma, verzorgd door het theaterbureau „Anova", werd door een uitstekend gezelschap gebracht en spoedig was de zaal dan ook in de juiste (feest)stemming. Nadat het eigenlijke programma was beëindigd, bleef men nog geruime tijd bijeen voor het maken van een dansje en het (vele malen) heffen van het glas. Al met al was het weer een geslaagd feest. Van onze verenigingen Tafeltennis (Den Bosch) Waren wij vorig jaar in staat prijzende woorden te zeggen over de prestaties van de Tafeltennisafdeling Den Bosch, ook dit seizoen heeft deze afdeling tot nu toe weer mooie resultaten behaald. Met twee teams startte zij dit seizoen in de competitie van de B.B.T.F. (Bossche Bedrijfs Tafeltennis Federatie) 3de klasse. Na 10 competitie-weken staat HEINEKEN I, bestaande uit de heren: G. Kapteijns, J. Sledsens en N. Kop, onge slagen aan het hoofd van de ranglijst met een score van 91-9 en 20 punten. Heineken II daarentegen heeft nog niet veel geluk gehad. Na 10 competitie-weken heeft zij slechts een overwinning geboekt, 2 wedstrijden gelijk gespeeld en 7 wedstrijden verloren waarvan 4 met 64 en 3 met 73. Voor hetzelfde geld hadden van de 7 verloren partijen er minstens 4 met een gelijkspel of zelfs een overwinning gehonoreerd kunnen worden maar ja, de punten tellen. De score hier is 42-58 en 4 punten. Een volgende maal meer hierover. Kp. (Vervolg van pag. 17) Verklaring bij biedverloop: a. vraagt een bod in één van de niet geboden kleuren dus harten of schoppen en wel de langste kleur hiervan. b. het 4 hartenbod is gebaseerd op de lengte van de harten- kaart en de singleton schoppen. c. vraagbod naar azen. d. indiceert 2 azen. e. vraagbod naar heren. f. indiceert 2 heren. U ziet dat zuid na het 4 hartenbod van zijn partner blijft passen tot het eindbod bereikt is. Indien dit nl. een 5 of 6 klaverencontract zou zijn, heeft hij geen reden dit uit te nemen en daardoor het risico te nemen het bod van de tegen partij op te voeren. Pas na het bereiken van het grootslem- contract, toen hij dus uit het biedverloop zeker wist, dat zijn partner geen top-honneurs had, bood hij terecht 7 harten, welk contract max. 5 down kon. j schimmer 13 I-

Vers van 't Vat | 1962 | | pagina 15