J. Moes, Amsterdam, kwam met hoge beloning uit de (Ideeën)bus: vijfhonderd gulden! We willen niet beweren, dat in onze bedrijven de ideeën voor het oprapen liggen. Maar dat er nog vele situaties zijn, waaruit men een bruikbaar idee kan „destilleren", wordt telkenmale weer opnieuw bewezen. En dat er tussen die bruikbare ideeën steeds enkele heel goede schuilgaan, leert ons het maandelijkse over zicht van de Ideeënbus, waarin we geregeld flinke tot hoge beloningen tegenkomen. Deze keer staat, wat dat betreft, Amsterdam in het nieuws en wel speciaal de heer J. Moes, bankwerker in de technische werkplaats, die op 30 januari jongstleden bericht kreeg dat zijn idee met een bedrag van vijf honderd gulden was beloond. De heer Moes toonde zich uiteraard zeer verheugd over dit „extra honorarium". Met de vijf lapjes van honderd in zijn zak kocht hij een mooie, elektrische naaimachine voor zijn vrouw (gefeliciteerd, mevrouw Moes!), waarna hij nog wat overhield voor kleine „zaken". En wat was nu het idee, dat de heer Moes tot een van onze meest succesvolle inzenders maakte. Wel, de pom pen, die de wort van de settlingtanks, respectievelijk van het Niagara-filter naar de wortkoeler transporteren, gaven, ondanks veelvuldig verwisselen van de pakking, steeds weer verlies van (kostbaar) produkt te zien. Om nu dat verlies tegen te gaan heeft de heer Moes de vorm van de pakkingbus zodanig gewijzigd, dat de pakking zelf beter om de as heensluit. Bovendien heeft de heer Moes in zijn idee nog verwerkt het aanbrengen van een zg. simmerring aan de buitenkant van de gland, waardoor bereikt wordt dat kleine hoeveelheden wort, die eventueel nog langs de pakkingbus „ont snappen", worden tegengehouden. Ten slotte is nog in de kamer achter de simmerring een aansluiting gemaakt voor het desinfecteren van de pomp. Nadat het idee op genoemde pompen gedurende ge ruime tijd beproefd was (waarbij bleek dat de resultaten zeer goed, letterlijk afdoend, waren), is het idee in alle dienovereenkomstige pompen verwerkt. Het was overigens niet de eerste keer, dat de heer Moes „in de prijzen" viel. Reeds eerder ontving hij voor een door hem ingediend idee (wijziging in de bestaande pijpenbeugel in de hydraulische pers in de technische werkplaats) een beloning, bestaande uit een bedrag van honderdentwintig gulden. De heer Moes bij een van de wortpompen Het maandelijkse nieuws van de l< Stand der inzendingen op IS februari 1962 Amsterdam 79 Rotterdam 114 Den Bosch 173 Totaal 406 Beloningen werden toegekend aan de inzenders van de volgende ideeën: sënbus luidt als volgt: Verbetering in de as-afdichting van de wortpompen. Beloning f 500, Inzender Moes, technische werk plaats, Amsterdam. Veiliger lasmethode voor pijpen. Be loning 10,Inzender: W. Ver bakei, afd. onderhoud, Amsterdam. Het aanbrengen van een veiligheids klep in de dozenlijmmachine. Belo ning 15,Inzender: P. Koreman, afd. rnech. onderhoud, Den Bosch. Ten slotte volgen nog enkele ideeën, waarvoor in het verleden reeds een beloning is toegekend, maar waarvan de uitkering moest wachten totdat deze in praktijk zouden zijn gebracht. Het monteren van olie-filters op de inpakmachines. Beloning 10,C. Gielis, afdeling mech. onderhoud, Den Bosch. Het vervaardigen van 2 kieselguhr- stortbakken. Beloning 40,J. Beekwilder, filterafdeling, Den Bosch. Een afstandsbediening voor de fles- senuitpakmachine. Beloning 10, J. L. A. Stroop, bottelarij, Den Bosch. 11

Vers van 't Vat | 1962 | | pagina 13