Verbouwing bedrijfskantoor gereed Ook Rotterdam heeft nieuwe brug Rotterdam, 1 februari 1962. Op de dag dat Den Bosch zijn tweede brouwhuis officieel in bedrijf zag gesteld, werd in Rotterdam een maanden lange verbouwing afgesloten met de ingebruik neming van een kantoorruimte voor de bedrijfs leiding enerzijds en een nieuwe verbinding (de „brug") van het kantoor naar het laboratorium anderzijds. Tijdens deze verbouwing werd tevens de doorgang naar de binnenplaats verbreed en de achteringang van het kantoor in deze doorgang aangebracht. Foto boven: De nieuwe gang in het be drijfskantoor met rechts de kamers van me). De Heer en de heren Ykema en Den Hond. Aan het eind de achteringang, links de trap naar de nieuwe brug, die de verbinding vormt met het laborato rium. Foto rechts: De nieuwe kamers van de assistenten-bedrijfsleider. Van links naar rechts de heren ir. Den Hond, Peper kamp, Mense en Ykema. De situatie is nu zó, dat de ruimte die destijds door een gedeelte van het T.B.B. (en daarvóór door de expedi tie) in beslag werd genomen, is inge richt als bedrijfskantoor met kamers voor de beide assistenten-bedrijfs leider, de heren J. Ykema en ir. J. W. den Hond, alsook voor de secre taresse van de bedrijfsleider, mejuf frouw C. E. de Heer. Aan de andere zijde van de gang heeft de interne dienst (bedrijf) een grotere ruimte beschikbaar gekregen. De nieuwe brug tussen het kantoor en het laboratorium is 8}/> meter lang en bevindt zich 4 i/ó meter boven de begane grond. De toegang tot de nieuwe brug wordt gevormd door een zg. vrijstaande trap, die in de De nieuwe brug, gezien vanaf de binnen plaats. Zie ook de inzetfoto op de ach terzijde omslag. gang van het kantoor is geplaatst. In verband daarmee moest het ge denkraam verplaatst worden, een niet gemakkelijke opdracht, die op een bijzondere wijze is uitgevoerd. Men heeft namelijk het gedenkraam mèt de stenen rondom de lijst uitge hakt en dit geheel naar zijn nieuwe plaats overgebracht. De verbreding van de doorgang naar de binnenplaats heeft men verkregen door het bestaande trappenhuis te slopen. Uit het oogpunt van de vei ligheid is verder nog aan beide zijden van de doorgang een trottoir aange bracht. 10

Vers van 't Vat | 1962 | | pagina 12