FOTOWEDSTRIJD 1962: De stad waarin wij wonen Ook dit jaar zullen onze amateurfotografen weer in de gelegen heid worden gesteld hun krachten onderling te meten in de foto wedstrijd 1962, die wij hierbij aankondigen onder het motto „De stad waarin wij wonen". Met opzet hebben we het tijdstip van aankondiging zo vroegtijdig gekozen om zodoende ieder, die aan deze wedstrijd wil meedoen, volop de gelegenheid te geven er op uit te gaan om van zijn of haar stad een typisch beeld op het gevoelige materiaal vast te leggen. U hebt waarschijnlijk al begrepen om welk onderwerp het deze keer gaat, namelijk om de drie steden van vestiging van onze brouwerijen in Nederland, Amsterdam, Rotterdam en Den Bosch, die voor deze wedstrijd het motief vormen. Het kan natuurlijk voorkomen, dat er amateurfotografen zijn, die niet in de stad van vestiging van een van onze brouwerijen wonen. Ook zij kunnen meedoen, met foto's van de stad waarin zij werken. Amsterdam (foto Ad van Bennekom) 7. De jury zal bestaan uit de heren J. G. Timmer, L. van Bennekom en W. J. Bruggeman. 8. De deelnemers verklaren zich ak koord met eventuele plaatsing van de door hen ingezonden foto's. 9. De sluitingsdatum is vastgesteld op 1 oktober 1962. De uitslag zal in het Kerstnummer worden be kendgemaakt. 10. In iedere categorie worden drie prijzen beschikbaar gesteld, een eerste prijs van 50,-, een tweede prijs van 30,- en een derde prijs van 20,-. Den Bosch (foto ,,Het Zuiden") stadsbeeld te vinden. De manier waarop u het, fotografisch, vastlegt, bepaalt straks de waardering die uw opname krijgt. Ook deze keer zullen de deelnemers weer in twee groepen worden ver deeld: de beginnende en de gevorderde amateurs. In beide groepen kunnen drie prijzen behaald worden. De voorwaarden luiden als volgt: 1. Deelneming staat open voor alle Heineken-werknemers in Neder land. 2. De deelnemers worden onderge bracht in twee categorieën, te weten A. de beginnelingen en de enigs zins gevorderde amateurfoto grafen. B. de ervaren fotoclubleden en de gevorderde „zelfwerkers". 3. Achter op de foto dient, behalve de naam en het volledige adres van de inzender, ook opgegeven te worden in welke groep, A of B, men uitkomt. Eveneens dient vermeld te worden, waar het ge fotografeerde stadsbeeld zich be vindt. Inzendingen richten aan: Redactie Vers van 't Vat, Rotter dam. 4. Per deelnemer mogen maximaal 3 foto's (zwart/wit) ingezonden worden. 5. Uitsluitend in dit jaar gemaakte foto's dingen mee naar de prijzen. 6. Inzendingen van groep A op het formaat IO1/2 x 141/2 cm (wereld postkaart); inzendingen van groep B op formaat 13x18 cm. De deelnemers wordt verzocht zich strikt aan deze voorwaarde te houden. Om teleurstellingen achteraf te voor komen, mogen wij u wijzen op de voorwaarde waaraan de foto's, wat het onderwerp betreft, dienen te vol doen: De in te zenden opnamen moe ten een typisch of karakteristiek beeld Rotterdam (foto „Artifo") geven van de stad waarin u woont, of werkt. Daarmee bedoelen we be slist niet, dat u te werk moet gaan als de makers van ansichtkaarten, die vaak een heel stadsgedeelte of een groot gebouw te zien geven. Er zijn vele mogelijkheden om aan de hierboven genoemde voorwaarde te voldoen. De illustraties, die wij hier bij geplaatst hebben, liggen alle drie toevallig in het historische vlak. Elk van de drie steden, Amsterdam, Rotterdam en Den Bosch, heeft echter zoveel eigen kanten, dat het niet moeilijk moet zijn om een typisch

Vers van 't Vat | 1962 | | pagina 9