JUMPING AMSTERDAM 1961 Tijdens het weekeinde van 2 en 3 december 1961 heeft in de Europa hal van het RAI-gebouw in Am sterdam de vierde Jumping Am sterdam een hippisch gebeuren van bijzondere allure plaats gevonden, waaraan door de meest vooraanstaande ruiters en ama zones uit binnen- en buitenland werd deelgenomen. De belangstel ling voor dit evenement was bij zonder groot en dank zij de tele visie konden velen in den lande en zondags bovendien miljoenen in het buitenland mee genieten van dit sportieve festijn. Op zondagmiddag werd de „Grote Prijs van Nederland" verre den. Winnaar werd de Olym pische kampioen, de Italiaanse kapitein Raymondo d'Inzeo. Na dat hij met het paard Posillipo in de eerste ronde reeds een bijzonder snel parcours had gereden (71,4 sec.), stelde hij later met het paard Merano deze tijd nog scherper. Feilloos dreef hij ook dit paard De foto's bovenaan de pagina, links kapitein d'Inzeo en rechts de Ierse mevrouw Hayes, laten u enkele momenten zien uit dit prachtige ruiterfestijn. Hierboven: Tijdens het spelen van het Italiaanse volkslied. Op de foto links van prinses Beatrix de heer Heine ken, rechts dokter Tetzner, voor zitter van de Jumping Amsterdam over de hindernissen en met de ongelofelijke snelle tijd van 70,3 seconden werd hij eerste (èn tweede met het paard Posillipo). Met de Jumping Amsterdam heeft ons concern, evenals met het in september 1961 te Rotterdam ge houden C.H.I.O., verscheidene banden, onder meer in de persoon van de heer A. H. Heineken, die het vice-voorzitterschap bekleedt. Tijdens de vierde Jumping Amster dam werd voorts ons produkt in het bijzonder onder de aandacht van het publiek gebracht door de reclame die langs het parcours was opgesteld. Bovendien waren daar weer onze vier Amsterdamse brouwerijpaarden, die werden in geschakeld om het terrein te egali seren. Op de fotostrip hieronder, die enkele televisiebeelden van de Jumping Amsterdam weergeeft, ziet u van links naar rechts: kapi tein d'Inzeo, de eretribune en twee van onze (vier) brouwerspaarden. 5

Vers van 't Vat | 1962 | | pagina 7