Zij wezen op de groei van het bedrijf, die zich in het afgelopen jaar sterk had voortgezet en die tot restdtaat had, dat in het binnenland voor het eerst meer dan 1.000.000 hl. was omgezet en dat de export een recordomzet van 543,000 hl. boekte. De groei kwam ook tot uiting in het aantal van 24 brouwerijen in binnen- en buitenland, waarover Heineken de technische controle voert en in de vijf buitenlandse brouwerijen, die thans in aanbouw zijn. Dat dit alles mogelijk was is te danken geweest aan het goede werk van velen en aan de kwaliteit van ons produkt. Een noodzakelijk gevolg van de ont wikkeling is de uitbouw van de organisatie, waar door de intimiteit en de gezelligheid van vroeger misschien wel wat verflauwen, maar zonder welke het niet goed mogelijk is een concern als het onze te leiden. Het afgelopen jaar bracht niet alleen verblijdende berichten, maar ook toenemende moeilijkheden, onder andere in Egypte, Ghana en Venezuela. Voorts zijn de kosten sterk gestegen, mede als gevolg van de loonsverhogingen en de de vrije zaterdag en er komt een toenemende concurrentie uit de E.E.G.-landen op de binnenlandse markt, terwijl ook de export een steeds fellere concurrentie ontmoet. Grote financiële offers zijn nodig om het bedrijf op het peil te houden, dat nodig is om deze moei lijkheden het hoofd te bieden. Niettemin kon aan de algemene aandeelhouders vergadering worden voorgesteld het dividend dit maal op 12% vast te stellen, tegen 11% het vorige jaar. Ten behoeve van het Pensioenfonds wordt aan aan deelhouders voorgesteld 1.000.000.te reser veren om voor de gepensioneerden de gevolgen van de geldontwaarding op te vangen. Met een heilwens voor alle personeelsleden en hun gezinnen besloten de sprekers hun toespraak. Daarna heerste overal de bekende roezige nieuw- jaarsdrukte- Bij de foto's, van boven naar beneden: „Hoe groot het percentage van de tantième is, kan ik nu nog niet zeggen", zei de heer Feith (op 2 januari jl.). In de kantine van de brouwerij te Rotterdam werden de glazen hoog geheven. Op het nieuwe jaar! De heer Kloppenburg tijdens zijn toespraak in de kantine van Den Bosch. Ook het personeel onderling wisselde druk heilwensen uit. L

Vers van 't Vat | 1962 | | pagina 4