BUS N Verslag jaarlijkse algemene ledenvergadering van de Personeelsvereniging Den Bosch Op zaterdagmorgen 9 december jl. werd in het ontvangstgebouw de jaarlijkse al gemene ledenvergadering gehouden, die om omstreeks kwart over tien door de voorzitter, de heer Van Renswoude werd geopend. De behandeling van de over belaste agenda vergde geruime tijd, het geen wel bleek uit het feit, dat de ver gadering eerst om kwart voor twee kon worden gesloten. Voor een beschouwing van de behandelde agenda-punten ont leen ik daaraan nog de volgende bijzon derheden. Woorden van dank werden door de voorzitter gericht tot de secre taresse, mejuffrouw Van Uden en de penningmeester, de heer Leyerweert, ter wijl tevens de aanwezige leden dank werd gebracht voor hun opkomst. Na het voorlezen van de notulen van de vorige ledenvergadering, waarop geen commentaar werd geleverd, volgden de jaarverslagen van de secretaresse en de penningmeester. Hieruit bleek o.m. dat het ledental was gestegen van 358 tot 388. Ook de activiteiten van de diverse onderafdelingen werden gememoreerd, in 't bijzonder de verrichtingen van het tamboercorps. Na een nuchtere opsom ming van vele cijfers te hebben gegeven, dankte de heer Leyerweert de directie voor de verstrekte subsidie. Beide jaar verslagen werden met applaus besloten en er waren geen op- of aanmerkingen op. Hoewel niet als agendapunt genoemd, werd unaniem besloten het ere-lidmaat- schap van de personeelsvereniging aan te bieden aan de heer Vestergaard, ter ge legenheid van diens 40-jarig dienstjubi- leum en tevens als dank voor diens grote aandeel in de oprichting van de vereni ging. Besloten werd de heer Vestergaard hiervan schriftelijk mededeling te doen. Het daarna aan de orde zijnde agenda punt „statutenwijziging" nam veel tijd in beslag. In hoofdzaak waren er twee redenen die een dergelijke statutenwijzi ging rechtvaardigden, nl. dat de tekst van de statuten beter leesbaar zou worden en het opheffen van tegenstrijdigheden tussen statuten en huishoudelijk regle ment. Voor een bestudering hiervan was door het bestuur de hulp ingeroepen van de bedrijfsjurist mr. Umbgrove. Achter eenvolgens werden de voor wijziging in aanmerking komende artikelen voorge lezen, eerst in de bestaande redactie, daarna in de gewijzigde. Over 't alge meen konden de leden zich met de nieuwe „stijl" verenigen, hetgeen door handop steken werd kenbaar gemaakt. Inmiddels was het twaalf uur geworden en besloot de voorzitter een korte pauze te houden. Tijdens de pauze werden reeds blanco stembriefjes rondgedeeld voor de be stuursverkiezing. Van de aftredende be stuursleden waren de heren Van Rens woude, De Rooy en Van Baggem niet herkiesbaar, de overigen wel. Uit een 5-tal candidaat-bestuursleden werd in de vacatures voorzien. Gekozen werden mejuffrouw Van de Louw en de heren Van Amelsvoort en Huysmans. Daarna werd overgegaan tot de verkiezing van een nieuwe voorzitter uit de bestuurs leden. Met overweldigende meerderheid werd de heer Van der Geld als zodanig gekozen. De scheidende voorzitter heette de heer Van der Geld en de nieuw be noemde bestuursleden van harte welkom. Na het verslag van de kascontrole-com missie werden de leden van de nieuwe kascontrole-commissie benoemd. Het wa ren de heren De Rooy, Peet en Bolsius. Van de rondvraag werd door vele leden gebruik gemaakt om het een en ander te berde te brengen. Als laatste dankte de nieuwe voorzitter namens het nieuwe bestuur in 't bijzonder de heer Van Rens woude voor diens grote verdiensten en stelde de heer Van der Geld voor de heer Van Renswoude te benoemen tot ere-lid. Met luid applaus werd dit voorstel aan genomen. De sluiting van de vergadering werd nog door de aftredende voorzitter verricht, zoals reeds gemeld, om onge veer kwart voor twee. Daarmede was ook deze vergadering weer verleden tijd geworden. Voor de goede orde vermeld ik thans nog even de namen van de huidige bestuursleden en hun functies. Voorzitter is de heer J. van der Geld, secretaresse mejuffrouw A. van Uden, penningmeester de heer F. A. C. Leyer weert, 2e voorzitter de heer E. van de Ven, 2e secretaresse mejuffrouw Chr. van de Louw, 2e penningmeester de heer W. Huysmans en commissaris de heer P. J. van Amelsvoort. vRh. Stand, der inzendingen per IS januari 1962: Amsterdam: 78 Rotterdam: 151 Den Bosch: 172 Totaal: 401 Aan de hieronder genoemde employe's, werkzaam in de brouwerij in Den Bosch werden beloningen c.q. aanmoedigingspremies toegekend: BELONINGEN Het aanbrengen van een beschermkap op de Baele-uitpakkers. Beloning 10. Inzenders: J. van Soestbergen en P. van Esch, mechanisch onderhoud. Het verbeteren van de leidingsituatie aan de uitloopzijde van de brouw- waterkoelers. Beloning 25. Inzender: G. F. Hage, machinekamer. Het verbeteren van de leidingsituatie bij de spiritus-opjaagpompen. Beloning 10. Inzender: G. G. van Doremalen, voorman machinekamer. Het mechanisch tornen in plaats van met de hand tornen van de in- pakker. Beloning 175. Inzender: F. M. Stuiver, bottelarij. Het monteren van een rollenbaantje in de uitloop van de inpakmachine. Beloning f 150. Inzender: H. Schriemer, electrotechn. werkplaats. AANMOEDIGINGSPREMIES G. F. Hage 7,50 C. Gielis 7,50 J. v. Soestbergen 10,- waarvan ieder f 5>_ P. van Fsch Th. van Rooy 7,50 18

Vers van 't Vat | 1962 | | pagina 20