VAN ONZE VERENIGINGEN ROTTERDAM zien, ging het toen met de spinner proberen. En wat niemand gelukte met vis als aas, lukte hem wèl. Nadat Van Dongen want hij was het ettelijke keren vergeefs gegooid had, sloeg opeens een snoek zich met een enorme klap op de spinner. Langzaam drillend kwam hij naar de oever, maar toen hij daar was aangeland, bleek er geen schepnet voorhanden. We hadden wel een landingshaak, maar omdat de oever moerasachtig was, konden we de vangst met geen mogelijkheid bereiken. De snoek, die even verdoofd was geweest, sloeg zich plotseling met een machtige klap vrij en daar stonden wij elkaar beteuterd aan te kijken. Maar onversaagd sloeg Van Dongen een nieuwe spinner aan en na drie keer gooien op dezelfde plek was het zowaar wéér raak. Door de spanning had niemand er aan gedacht intussen een schepnet te halen. Van Dongen drilde de snoek OOK AAN DE SIGAAR? Ook aan de sigaar, dacht een onzer jeugdige employés toen hij een even jeugdig collega met dit machtig Chur chill-instrument bezig zag. Jan Dijkstra vond tijdens de afscheids receptie van de heer Van Brakel in de Rotterdamse raadskelder dat het er nu maar van komen moest. Hij was juist 16 jaar geworden en dus al bijna volwassen. En dan hoort bij een glas bier of Si-Si een royale sigaar. Als men directeur wil worden moet men toch ergens beginnen, nietwaar? HENGELEN Op zaterdag 9 december jl. heeft de Hengelvereniging Rotterdam haar eerste snoekwedstrijd gehouden. Van de 27 leden, die zich aanvankelijk hadden opgegeven, bleken er 16 zo standvastig te zijn, dat ze het aan durfden om, ondanks de kans op slecht weer, te gaan snoeken. Dank zij het feit, dat het vervoer ons geen problemen meer bezorgde, hadden wij een behoorlijk viswater uit kunnen zoeken, namelijk het zg. Goudse kanaal bij Nieuwerkerk. Het vertrek was gesteld op acht uur in de morgen, weer of geen weer. Het werd „geen weer", want er viel een gure, koude regen, waardoor de leden zich echter niet lieten weerhouden om te komen. Op de gestelde tijd vertrokken we van de verzamelplaats, de controle van de brouwerij en een goed half uur later stonden we al aan het water bij Nieuwerkerk. Het weer was er niet beter op geworden, maar vol goede moed begonnen we om kwart voor negen met de wedstrijd. We be sloten om maar geen rustpauze te houden en door te vissen tot twaalf uur, want er was geen café in de buurt, waar we wat op verhaal kon den komen. De snoeken bleken van onze komst op de hoogte te zijn, want ze lieten zich niet verschalken. Althans niet door onze aasvisjes. (We hadden afgesproken, dat alleen daar mee gevist mocht worden). Een van de leden, die het niet langer kon aan- deze keer naar een iets betere lan dingsplaats, want, hoe het ook zij, deze snoek moest en zou geland wor den. Het lukte ten slotte, zij het ten koste van een volgelopen laars. Maar, we hadden vis! Intussen was het tijd geworden om op te breken. Enkele leden, die persé een snoek wilden vangen, bleven nog even. Dat was goed gezien, want ter wijl we nog aan het inpakken waren, slaagde Goedegebuure er in met een visje als aas toch nog een pracht van een snoek te veroveren. Het was jammer, dat dit na de wedstrijd ge beurde. De prijzen blijven dus staan voor de volgende ontmoeting. C. J. Felperlaan Wijziging bestuur Ten gevolge van het aftreden, als voorzitter van de hengelvereniging „Heineken" Rotterdam, van de heer Van Leen, werd op de algemene ledenvergadering van 19 oktober 1961 met meerderheid van stemmen tot voorzitter gekozen de heer J. Ver kerk (magazijn). Als nieuw commissielid werd ge kozen de heer A. Verkerk (bouw kundige werkplaats). Op de daaropvolgende bestuursver gadering dd. 2 november 1961 wer den de functies als volgt verdeeld: Voorzitter: J. Verkerk, 2e voorzitter: C. J. Felperlaan, secretaris: J. de Lange, 2e secretaris: A. Verkerk, pen ningmeester: C. E. Sutter, 2e pen ningmeester: J. de Jongh, le commis saris: P. T. v. d. Sluis. H.H.R. seer J. de Lange

Vers van 't Vat | 1962 | | pagina 18