St. Nicolaasherinneringen De intocht te Amsterdam Van de heer Jac. de Vries, portier op onze Amsterdamse brouwerij, ontvingen wij onderstaande, bijzonder aar dige herinnering aan de intocht van Sinterklaas. Een met eigen foto's geïllustreerde bijdrage die wij, al is het wat laat, toch gaarne opnemen in ons Versevat. Jaarlijks wordt Sint Nicolaas met groot gejuich in ons land ontvangen. De officiële ontvangst laat de Sint zich alleen welgevallen in de hoofdstad van ons goede vader land. Immers, de heilige Nicolaas is de beschermheer van Amsterdam. Aan de Prins Hendrikkade staat de naar hem genoemde kerk waar hij telkenjare voet aan land zet. Hij wordt daar ontvangen door de leden van het Initiatief Comité Amsterdam (ICA). Dit comité fungeert als commissie van ontvangst en is dus ook gekleed in ceremonieel tenue d.w.z. jacquet met hoge hoed. Na de begroeting van de hoge gast wordt de stoet ge formeerd. Voor en achter de Sint lopen de lijfwachten met strenge gezichten om toe te zien dat aan de oude baas geen kwaad geschiedt. Achter de Sint volgen de praalwagens en de muziek korpsen. Het is werkelijk een fantastisch schouwspel. Temeer daar de hele lengte van de stoet wordt „door spekt" met Zwarte Knechten, langs de hele route hoort men dan ook niets anders dan een langgerekt „Piééééét"- geroep in alle toonaarden. Aan het eind van de tocht neemt de Sint plaats in de geweldig mooie zetel die bij het LEIDSE BOSJE voor hem klaarstaat. In deze stoel gezeten laat de Kinder vriend de hele huldigingsmeute aan zich voorbijgaan, voor iedereen is er dan wel een goedkeurend knikje en een wuifhand. Werkelijk, dit festijn zou u een keer mee gemaakt moeten hebben om de sfeer ervan te kunnen proeven. In het afgelopen jaar reed ook Heineken mee in het gevolg van de Sint. Zestien kinderen zaten in een speel- goedtrein waarvan de achterste wagon was beladen met grote en kleine cadeaus, die waren ingepakt door de knechten van de onvermoeibare Grijsaard. Ook de loco motief, die werd bestuurd door Wim Holleeder, was nog volgestopt met pakjes en dozen. De middelste wagon gaf een beeld te zien van verbroe dering. Wij zagen Hongaren en Spaanse schonen, Russen en Chinezen broederlijk tezamen met Rembrandt, een rechter en een konijn. De dames uit de tijd van het menuet ontbraken ook niet evenmin als het zigeunerin netje. Om dit illustere gezelschap te completeren, was ook nog een hellebaardier uit de vergetelheid terugge roepen en zorgden een clown en een nar voor de vrolijke noot tussen al de pepernoten. Bij de foto's: Linksboven: De speelgoedtrein. Links: In alle landen en door alle tijden: Heineken. BovenTableau de la troupe. 15

Vers van 't Vat | 1962 | | pagina 17