ZIJ GINGEN MET PENSIOEN AFSCHEID VAN DE HEER A. JENS Op vrijdag 22 december 1961 namen in de Amsterdamse raadskelder een twintigtal goede „biervrienden" afscheid van de heer Anton Jens, die wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, na bijna tien jaren als bierpropagandist voor onze maatschappij werkzaam te zijn ge weest, onze dienst verliet. Wij zullen Neerlands eerste en enige „bierprofessor" node missen, want er zullen weinigen in de brouwerswereld zijn, die zó „bezeten" waren van ons kostelijke produkt en die de goede verzorging hiervan zó doel treffend op onze wederverkopers wisten over te brengen. Ook als permanent jurylid van de Nationale biertapwedstrijden, geor ganiseerd door de gezamenlijke Nederlandse brouwerijen, heeft de heer Jens een zeer belangrijke rol gespeeld en het was dan ook een verheugend feit, dat tijdens dit afscheid de heer De Klark van het C.B.K. in een gloed volle rede de heer Jens recht hartelijk dankte voor alles wat hij in de bijna 300 door hem gejureerde wedstrijden in het belang van het Nederlandse bier heeft gedaan. Wij, Heineken-mensen, danken hem hier nogmaals voor alles wat hij voor ons bier deed en dat was niet gering! Het is een daverend afscheid geworden met vele goede en welgemeende woorden, terwijl ook de stoffelijke blijken van waardering niet achterwege bleven. Voor insiders is het nog moeilijk te realiseren, dat wij voortaan zijn spran kelende humor in zijn rapporten zullen moeten missen; dat kreten als „bierslijm- prut", „nachtwakertjes", „blaasjes gier" enz. tot het verleden zullen behoren, om Onze directeur, de heer Van de Griendt, neemt afscheid van de heer Jens. Op 29 december 1961 ging te Rotterdam de heer J. C. Grund met vervroegd pensioen. De heer Grund heeft 42 dienstjaren, waarvan hij bijna 37 jaar bij de technische dienst werkzaam is geweest. Bij het afscheid ontving hij uit handen van zijn chef, de heer De Lange, een cadeau onder couvert. (Foto boven). Op 29-12-1961 ging te Rotterdam eveneens met vervroegd pensioen de heer A. Roodenburg. Hij was 38 jaar bij ons in dienst, waarvan de laatste 22 jaar in de mouterij. De heer Mollenbrok overhandigde hem namens het personeel een cadeau onder couvert. (Foto onder) maar niet te spreken van zijn vocale capaciteiten na afloop van een spannende cursusdag. Wij zouden nog zeer veel over de heer Jens kunnen schrijven, doch ook beschei denheid was één van zijn vele goede eigenschappen en daarom besluiten wij met hem, namens de vele H.B.M.-vrien- den, nog een bijzonder goede en lang durige levensavond toe te wensen, daarbij de hoop uitsprekend, dat hij, wat zijn gezondheid betreft, weer spoedig geheel de oude zal zijn. Wij geloven, dat dit afscheidsstukje niet volledig zou zijn als wij ook niet me vrouw Jens hier nog eens hartelijk dank ten voor de opofferingen, welke zij zich opgewekt heeft getroost om haar man bij zijn inspannende en „langdurige" arbeid te steunen. Haar gezegde van „je moet niet zo in- en uitlopen", ais haar man weken lang van 's morgens vroeg tot 's avonds heel laat op pad was, is nu overbodig geworden. Beste Jens, we hopen je toch nog wel eens op de brouwerij te zien; houd de goede dorst op peil want de weg naar de raadskelder blijft steeds voor je open Van der Togt Na een diensttijd van 46 jaar heeft op 31 december 1961 de heer C. A. van Driel afscheid genomen wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd. De heer Van Driel was chef van het depot aan de Parallelweg te Rotterdam., waar hij 21 jaar werkzaam is geweest. (Foto boven). Om gezondheidsredenen ging de heer G. Meertens, evenals de heren Grund en Rooden burg, met vervroegd pensioen. Dat was op 1 december 1961 na een diensttijd van 41 jaar, waarvan hij 35 jaar in de ligkelder werkzaam was. Op de foto onder ziet u de heer Meertens tijdens de ontvangst bij de heer Wanschers. 14

Vers van 't Vat | 1962 | | pagina 16