f ONZE JUBILARISSEN"] 25-jarig Jubileum W. Kort 40-jarig jubileum A. F. Oldersom 40-jarig jubileum J. B. Eibers De laatste jubilaris van het vorige jaar was de heer W. Kort, Rotterdam, die op 14 december 1961 de 25 dienstjaren achter zijn naam schreef. De heer Kort trad reeds op zeer jeugdige leeftijd bij ons in dienst. Vijftien jaar cud begon hij in de bottelarij en gedurende zijn loopbaan bij Heineken is hij opgeklommen van flessen- jongen tot eerste zieder. Is het brouwhuis dus zijn directe werkterrein, ook daar buiten is de heer Kort voor velen een bekende figuur. Hij is namelijk onder meer lid van de Ondernemings raad, terwijl hij daarnaast nog zitting heeft in ver schillende commissies. Voor dit werk en dat van de vakvereniging offert hij veel tijd op, zoals een ander dat doet voor zijn hobby. Het is dan ook te begrijpen, dat voor de viering van dit jubileum grote belangstelling bestond. Tijdens de receptie in kantine Hollandia ont ving de zilveren jubilaris enkele mooie geschenken en werd hij onder andere toegesproken door zijn medelid in de Ondernemingsraad, de heer Verburg. De heer W. Kort, eerste zieder te Rotterdam, schreef op 14 december 1961 de 25 dienstjaren achter zijn naam Op 3 januari jl. werd te Amsterdam het 40-jarig jubi leum gevierd van de heer A. F. Oldersom. Gedurende zijn gehele diensttijd is de heer Oldersom werkzaam geweest op de afdeling expeditie. Na de ontvangst, 's morgens, bij de directie, volgde 's middags in de grote kantine de viering van dit jubileum. De overweldigende opkomst en de opmerkelijke ver scheidenheid van vertegenwoordigde afdelingen getuigde ervan, dat de heer Oldersom zich in die jaren een belangrijke plaats heeft weten te verwerven in de grote Heineken-familie. Als eerste spreker dankte de heer Van Rooyen namens het gehele personeel de jubilaris, in het bijzonder voor de uitnemende manier waarop deze onze afnemers altijd telefonisch te woord weet te staan, zonder ooit uit de toon te vallen en wel zodanig, dat de heer Van Rooyen meermalen door de afnemers bedankt werd voor de prettige wijze, waarop de heer Oldersom hun wensen en moeilijkheden altijd wist te vervullen of op te lossen. Als cadeaus bood de heer Van Rooyen een lederen portefeuille en een fraaie Zaanse hangklok aan, niet om de jubilaris te zeggen hoe laat het was en ook niet wegens te laat komen. Want dat laatste was, voor zover bekend, nog nooit gebeurd. Als zijn directe chef bracht de heer Lindeman hulde aan de jubilaris door hem te vergelijken met een wereldkam- pioen, niet een éénmalige maar één, die gedurende lange tijd deze plaats wist te handhaven. Ook de onbegrijpe lijke vaardigheid van de heer Oldersom om, van nage noeg elke afnemer, precies te weten wat deze voor fust en/of flessensoort in het algemeen betrok, werd in hoge mate geprezen. Namens de afdeling overhandigde de heer Lindeman een mooie ets van de Zuiderkerk als blijvende herinnering aan deze dag. Namens de portiers sprak de heer Hompe de jubilaris toe en dankte hem daarbij hartelijk voor de altijd bereid willig en vakkundig gegeven adviezen, waarmede de heer Oldersom telefonisch en buiten de normale kantoor tijd, de dikwijls moeilijke portierstaak wist te verlichten. Ook een stoffelijk blijk van waardering werd niet vergeten. Als laatste spreker voerde de heer Te Riele het woord namens de vertegenwoordigers, op de van hem zo wel bekende, luidruchtige maar uiterst hartelijke manier. Hij besloot met zijn bijna nog beter bekende huldigingslied, na het aanbieden van een glaasje bier voor de gehele zaal. Ook mevrouw Oldersom werd door de sprekers met bloemen in de hulde betrokken. Getroffen door de grote belangstelling dankte de jubilaris voor de hartelijke woorden en de fraaie cadeaus. Hij sprak de hoop uit op dezelfde prettige manier de resterende diensttijd bij de brouwerij te kunnen vol brengen, hetgeen, volgens hem, door de altijd bijzonder goede verstandhouding met de andere afdelingen vol strekt niet moeilijk zou vallen. Eigenlijk moet hierboven staan „Huldiging van baas Eibers ter gelegenheid van zijn 40-jarig dienstjubileum". Want zó was het, toen op dinsdag 9 januari jl. in de kantine de chef van de Amsterdamse garage onder enorme belangstelling zijn 40-jarig jubileum vierde. Het was een luisterrijke viering. In de meer dan volle kantine werd door niet minder dan twaalf sprekers in allerlei toonaarden de loftrompet over baas Eibers gestoken. De cadeaus stapelden zich op, vóór en achter de jubilaris, die, temidden van zijn gezin en familie gezeten, zijn jubileumgeluk niet opkon. De heer Gombert, die namens de heer Goos en de bedrijfsleiding het woord voerde, opende de rij der sprekers. Nadat hij in vogelvlucht de loopbaan van de jubilaris had beschreven, waarbij ook een paar komische voorvallen de revue passeerden, tekende de heer Gombert 12

Vers van 't Vat | 1962 | | pagina 14