Boven: Natuurlijk was ook onze Dordtse brouwerij bij de opening ver tegenwoordigd en wel door de heer Geuvelsde inmiddels gepensioneerde directeur van „De Sleutel", die op het ogenblik, in verband met ziekte van de huidige directeur de heer Schrama, de zaken waarneemt Rechts: Overzicht van de vergader kamer Onder: Uw Heineken, meneer! restaureren. De heer W. van den Berg ing., hoofd van de afdeling restau ratie van de gemeente Dordrecht, komt alle lof toe voor de verant woorde wijze waarop, onder zijn leiding, het huis „De Pauw" weer zo veel mogelijk in zijn historische 'eer' werd hersteld. Wat de gevel betreft heeft men bij deze restauratie de oorspronkelijke vormen streng gehandhaafd. Wat het interieur aangaat, moest noodgedwon gen wat forser worden ingegrepen. De vloer van de zg. insteekkamer, die in de tijd van de Ouborgs tot boven de voordeur was doorgetrokken (zie de afbeelding van de oude gevel) werd ingekort, waarmee de historische toe stand weer was hersteld. Door deze ingreep is een entresol ontstaan, een soort tussenverdieping, die zich als een balkon boven de bar uitstrekt. Overigens werd de Oudhollandse stijl zo min mogelijk geweld aangedaan. Integendeel, bij een bezoek aan „De Pauw" waant men zich volkomen in de oude sfeer, die nog wordt geaccen tueerd door de smalle, houten spil- trap, die naar de boven de entresol gelegen vergaderkamer voert. Links: Op de eerste verdieping is een fraaie vergaderkamer, eveneens in Oudhollandse stijl, tot stand gekomen. Ook de schouw, waarvan bouwsporen werden aangetroffen, werd weer in ere hersteld. De boezemkop van deze schouw werd door de gemeente Dordrecht in bruikleen afgestaan. Duidelijk is ook de smalle houten spiltrap te zien, die alle verdiepingen met elkaar verbindt. Wie derhalve te eniger tijd in Dordrecht wil aanleggen, richte zijn! haar schreden naar het aan de Voor straat gelegen, historische pand „De Pauw", waar u in een echt Oudhol landse sfeer van ons (qua afkomst bijna even 'oude') bier kunt genieten. 6

Vers van 't Vat | 1961 | | pagina 8