Gezamenlijke inzetoefening van gemeentelijke- en bedrijfsbrandweer te Rotterdam NIEUWE BRUG IN AMSTERDAM In de maand oktober werd in Amsterdam ten behoeve van de nieuwe boenplaats en bottelarij een 55 meter lange lei- dingbrug gemonteerd. Deze brug zal een aan tal leidingen bevatten voor het transport van bier, koud en warm water, koeling, lucht, stoom etc. Onder het gedeelte van de brug links ziet u de nood brug, die nu zijn langste tijd gehad heelt. De foto is, gezien de serene rust op de bin nenplaats, kennelijk op een zaterdagmorgen ge maakt. Op verzoek van en samen met de gemeentelijke brand weer heeft onze Rotterdamse bedrijfsbrandweer dinsdag avond 14 november jl. op het terrein van de brouwerij een grote inzetoefening gehouden. Het uitgangspunt voor deze droge oefening was, dat op de derde etage van het mouterijgebouw door las- werkzaamheden een flinke brand was ontstaan, die naar de vierde en vijfde etage was overgeslagen, vanwaar het vuur zich door het dak een weg naar buiten had gezocht. De plaats van de brand was door onze brandweer met zg. vlammenborden aangegeven, terwijl de gemeentelijke brandweer op het dak rode lantaarns ter markering van de uitslaande vlammen had neergezet. De opzet van deze inzetoefening was, dat onze bedrijfs brandweer met de blussingswerkzaamheden zou begin nen, waarna al spoedig zou blijken, dat de vuurhaard te groot was, zodat assistentie van de gemeentelijke brandweer moest worden ingeroepen. Op de avond van de oefening kwam deze met de volgende voertuigen: een gereedschapswagen, de bekende Ahrens Fox (een forse lagedrukmotorspuit met groot vermogen), een mechanische ladderwagen en een manschappen wagen. Met luid toeterende tweetonige hoorns en blauw knip perlicht kwam de gemeentelijke brandweer het brouwe rijterrein oprijden, waarna meteen de hekken werden gesloten om de vele nieuwsgierigen op een afstand te houden. Direct na aankomst op de binnenplaats begon men met het af- en uitleggen van de slangen, terwijl tezelfdertijd de mechanische ladder, waar bovenop een waterkanon is gemonteerd, tot boven het dak van het mouterijge bouw werd uitgeschoven. Met dit, eveneens van de grond af te bedienen waterkanon moest de brug, die van de ziederij naar de mouterij loopt, beschermd worden. Met veertien lage- en twee hogedrukstralen was de brand in ongeveer een half uur bedwongen. Als extra oefenobject had men nog een imitatiegasfles en een ben- zinevat neergelegd, die uit de gevaarlijke zone moesten worden weggehaald. Na afloop ruimden beide korpsen snel hun materiaal weer op, waarna men onder het genot van een glas bier nog een half uurtje over de oefening napraatte. Door deze gezamenlijke inzetoefening, die bij avond en dus in het donker werd uitgevoerd, hebben de man schappen van onze Rotterdamse bedrijfsbrandweer door het samenwerken met een ander korps hun ervaring kunnen uitbreiden, zodat in alle opzichten van een ge slaagde avond kan worden gesproken. Enkele leden van onze bedrijfsbrandweer op de 5e etage van de mouterij, waar de brand werd verondersteld te woeden 5

Vers van 't Vat | 1961 | | pagina 5