DE IDEEËNBUS Afscheid J. G. van Brakel J. J. Meijer met pensioen DIVERSEVAATJES (Gratis advertenties van en voor het personeel. Opgaven schriftelijk indienen bij de redactie onder vermelding van naam, brouwerij, telefoonnummer of (tevens) het volledige huisadres.) Jong a.s. echtpaar zoekt geschikte inwoning te Rotterdam, liefst vóór januari 1962. Aanbiedin gen worden gaarne ingewacht op toestel 174, Rotterdam. Hoofdkassier Niemantsverdriet neemt afscheid van kassier Van Brakel Dankbetuiging Vrijdag 27 oktober 1961 was het 40 jaar geleden dat mijn vrouw en ik in de echt verbonden werden. Langs de weg van ons maandblad dank ik de directie van de H.B.N. voor het kwantum bier dat ik mocht ontvangen om de feestelijke stemming te verhogen. Tevens maak ik van deze gelegenheid gebruik om de bewo ners van „Het gangetje", de dames Stroeker en Bos en de heren Goos, Verver, Tania en Burgers dank te zeggen voor de aardige attentie in de vorm van een bloemenhulde, die mij door de dames Stroeker en Bos en de heer Verver werd aangeboden. Deze hartelijke geste deed mij weer gevoelen, dat niet alleen financiële banden mij aan de H.B.N. binden, maar deed mij ook herinneren aan een prettige samenwerking met mijn collega's en in het bijzonder de laatste 2V2 jaar met de be woners van „Het gangetje". F. J. Huybrechtse De stand van het aantal inzendingen per 15 november 1961 was als volgt: Amsterdam 78 Rotterdam 137 Den Bosch 169 Totaal 384 De volgende beloningen werden toegekend: R. J. P. Sutter, thans gepensioneerd, ten tijde van de indiening machinist te Rotterdam: het veranderen van de directe koeling in de lagerkelder. Beloning 100,—. J. v. d. Spek, ligkelder, Rotterdam, ontving voor zijn idee „het wijzigen van de wateraansluiting op de sepa ratoren in de gelager-inwerking" een beloning van 75.-. W. en C. Romein, onderhoud bottelarij, Rotterdam, dienden een idee in voor „het maken van een flap- opener op de aanvoerbanen naar de uitpakmachine", een idee, dat beloond werd met 600,(waarvan ieder 300, Tijdens een druk bezochte bijeenkomst in de raadskelder heeft de heer J. G. van Brakel op 31 oktober jl. afscheid genomen van de Rotterdamse brouwerij. Van de 41 jaar, die de heer Van Brakel bij Heineken in dienst is ge weest, was hij de laatste dertig jaar als kassier werk zaam. Als zodanig genoot hij grote bekendheid en velen maakten dan ook van de gelegenheid gebruik om hem de hand ten afscheid te drukken. Onder hen waren enkele directieleden, namelijk de heren Feith, De Rijke, Kloppenburg, Vestergaard en Berkemeier. Verder waren verscheidene gepensioneerden naar de brouwerij geko men om dit afscheid bij te wonen. De heer Kamphorst sprak de scheidende functionaris toe en bood hem vervolgens een cadeau onder couvert aan, waarna men nog enige tijd gezellig in de raadskelder bijeenbleef. Op maandag 30 oktober jl. namen we in Rotterdam afscheid van de heer J. J. Meijer, die om gezondheids redenen enkele jaren vóór de officiële datum de brouwe rij met pensioen ging verlaten. De heer Meijer kan terugzien op een diensttijd van ruim 37 jaar, waarvan hij 27 jaar als lasser een van onze beste vaklui op dit gebied in de algemene werkplaats werkzaam was. Na de ontvangst bij de bedrijfsleider volgde een af scheidsbijeenkomst in kantine Hollandia, waarbij velen van hun belangstelling blijk gaven. De heer De Lange sprak de heer Meijer toe en overhandigde hem, namens chefs en collega's, een cadeau onder couvert. Collega's en bekenden maakten daarna in groten getale van de gelegenheid gebruik om de heer Meijer de hand ten afscheid te drukken. De heer Meijer ontving onder andere ook een geschenk van zijn vroegere collega de heer L. Rijkhoek (rechts), die momen teel als monteur in Lagos werkzaam is en die op dat ogenblik met verlof in Nederland was Dankbetuiging Langs deze weg betuig ik mijn hartelijke dank, mede namens mijn vrouw, aan directie, bazen, sociaal werkster en collega's voor de vele blijken van belangstelling, ondervonden bij mijn afscheid. J. J. Meijer 24

Vers van 't Vat | 1961 | | pagina 26