VIERING JAARFEEST DEN BOSCH Een jaar is om voor je er erg in hebt! Het vorige jaar feest lag nog zo vers in het geheugen en toch was het zaterdag 28 oktober jl. alweer zover, dat een nieuw jaarfeest zich aankondigde. Als vanouds waren de zalen van het Casino aan de Parade de vertrouwde plaatsen waar dit Heineken-familiefeest werd gevierd. Bij het betreden van de foyer werd aan een ieder een keurig verzorgd programma aangeboden, dat, evenals vorige jaren, tot dat moment een verrassing was gebleven. Ditmaal presenteerde het bestuur van de personeelsver eniging het Cabaret-Variété Eddy de Valk in de non stop variétérevue „Sterren Parade". Van het moment van de opening van de zaal tot aan het begin van de voor stelling speelde de Heinekeri's Star Band enkele pittige nummertjes. Het was even over half acht toen de waarnemend voorzitter, de heer Van der Geld, een kort welkomst woord uitsprak. Het was de tweede maal in successie dat de voorzitter, de heer Van Renswoude, verhinderd was aanwezig te zijn. Deze keer noopten droevige familie-omstandigheden hem af te zien van het bijwonen van deze avond. Wij allen hopen zeer dat onze sym pathieke voorzitter het volgend jaar weer aanwezig zal mogen zijn. De heer Van der Geld, die zijn taak Er kon geen kip meer bij overigens op uitstekende wijze waarnam, heette in het bijzonder onze directeur, de heer Kloppenburg, van harte welkom, terwijl eveneens in zijn welkomstwoord werden betrokken de heer Berkemeier uit Rotterdam als plaatsvervanger van de heer Vestergaard, die helaas verhinderd was te komen; verder de heren Gombert en Rinkel uit Rotterdam, alsmede de hoofden van dienst van Den Bosch, de heren Van Rossem en Gouverneur, allen met hun dames. Behalve de afgevaardigden van de personeelsverenigingen van Amsterdam en Rotterdam, was ook aanwezig de bedrijfsaalmoezenier pater Ignatius. De heer Van der Geld drong er bij de aanwezigen nog eens met klem op aan niet voortijdig de zaal te verlaten, doch deze woorden bleken helaas, zoals ook vorige jaren het geval was, niet door iedereen te zijn gehoord. Na allen een genoegelijke avond te hebben toegewenst gaf de heer Van der Geld het woord aan de heer Kloppen burg. Deze dankte het bestuur van de Personeelsvereni ging voor de uitnodiging tot bijwoning van het jaarfeest en hij verontschuldigde tevens het door omstandigheden niet aanwezig kunnen zijn van de beschermheer van de De charmante Selvera's personeelsvereniging, de heer Wittert van Hoogland. De heer Kloppenburg stond nog even stil bij hetgeen het afgelopen jaar was gepresteerd. „Alle Heineken employés mogen trots zijn op wat is bereikt en in 't bijzonder op de grote uitbreiding, welke het bedrijf weer heeft ondergaan", zo zei de heer Kloppenburg. Hij wilde ook de echtgenoten van de employés gaarne betrekken in de lof, die hij alle werknemers toezwaaide voor hun activiteiten, ieder op zijn terrein. Het viel niet altijd mee voor de diverse diensten om het hoge tempo waarin de arbeid werd verricht, bij te houden. Ook schetste spreker de grote betekenis van een bloeiend verenigings leven. Men leert elkaar daarin nog beter kennen en waarderen, iets wat het werk ten goede komt. „Beter kennen geeft beter begrip", aldus de heer Kloppenburg. „Wanneer men iets bepaalds wil uitpraten, dan moet men niet aarzelen zulks op gepaste wijze te doen." Ook de heer Kloppenburg wenste ten slotte iedereen veel genoegen toe, waarop de voorstelling een aanvang nam. Het programma werd in vlot tempo afgewerkt. Van de voorbehouden wijzigingen werd inderdaad gebruik ge maakt, doch naar mijn mening niet altijd even juist. Zo had men het optreden van het Hotcha Trio, direct na de pauze, beter naar een later tijdstip kunnen ver schuiven, aangezien dit Trio ook vlak vóór de pauze optrad. Verder was het misschien psychologisch juister Bal van boven gezien

Vers van 't Vat | 1961 | | pagina 24