DE VERHUIZING Wanneer u met uw gezin gaat verhuizen, of wellicht al eens verhuisd bent, dan weet u dat deze verplaatsing een misschien niet zo aan gename, maar in wezen simpele zaak is. U pakt uw spullen in, alles wordt in de verhuiswagen geladen en bij aankomst in de nieuwe woning komt al het huisraad snel op de juiste bestemming terecht. Daarvoor hebt u geen rode, blauwe, zwarte of groene etiketten nodig. Evenmin is het bij zo'n verhuizing een probleem, waar de verschillende meubelstukken, kasten en kisten moeten worden neer gezet. Heel anders wordt het, wanneer in een bedrijf een grote afdeling met meer dan honderd man personeel en een enorme kantoor inventaris in haar geheel naar een ander gebouw moet worden over gebracht. Daarbij komen, zoals zich gemakkelijk laat begrijpen, heel wat problemen om de hoek kijken. Wanneer u dit leest, zitten de T.B.B.'ers al enige tijd, voldaan over de pas verworven ruimte, in hun nieuwe behuizing, waar, om maar iets te noemen, het onderlinge contact zoveel beter is dan in het oude kan toor. Op het ogenblik, dat wij dit schreven, was de verhuizing volop aan de gang. Lang echter voordat iemand aan verhuizen dacht, bogen zich reeds enkele heren over de pro blemen, die aan een dergelijke mas- massale uit- en intocht vastzitten. Zij begonnen met de indeling van het nieuwe gebouw en pas toen die 'rond' was, konden zij de organisatie van de eigenlijke verhuizing ter hand nemen. Daarbij dienden zij met vele factoren rekening te houden. Om er maar enkele te vermelden: de volg orde, waarin de verschillende stukken zoals bureaus, kasten, tekentafels, kisten en wat al niet meer, moesten worden overgebracht om een zo eco nomisch mogelijk transport, vooral ook in het nieuwe gebouw, te ver krijgen. Daarnaast het transport zelf, waarbij slechts een klein gedeelte van de 'boedel' via de lift uit het kantoor ken en dergelijke uit het magazijn alsook de verschillende archieven werden overgebracht. Het laatste ge deelte, de eigenlijke, grote verhuizing, werd 's avonds en 's nachts uitgevoerd. Dat was van donderdag 19 op vrijdag 20 oktober, toen een veertig man sterke verhuisploeg van de firma Nijman onder het wakend oog van een tiental Heineken-functionarissen gedurende de avond en de nacht in touw is geweest om het leeuwedeel van de 'boedel' naar de Isaac Hubert- straat over te brengen. Nadat ten slotte vrijdags ieder zich zo veel mogelijk had geïnstalleerd, kwam aan het eind van de middag het hele T.B.B.-personeel in de ge zellige kantine bijeen om een dronk uit te brengen op de goede afloop van deze massale verhuizing. Sij de loto's. Er werd riet alleen overdag (boven en linksonder), maar ook 's avonds en 's nachts verhuisd (midden en onder). aan de Crooswijksesingel kon worden afgevoerd, terwijl het grootste ge deelte door middel van takelen naar buiten diende te worden gebracht. In de Isaac Hubertstraat daarentegen moest juist andersom worden gewerkt. De verhuizing zelf is een krachtmeting geweest, die, niet in het minst door de nauwe samenwerking van het T.B.B. en zijn verschillende afdelingen met de interne dienst en de onder houdsdienst, tot een goed einde is gebracht. Vooral ook het daadwerke lijk aandeel van de interne dienst mag hier niet worden vergeten. Aan T.B.B.-zijde moeten we beslist even vermelden de naam van de heer J. H. van der Wal, die als coördinator zowel bij de indeling van het nieuwe gebouw, als bij de voorbereidingen voor de verhuizing, alsook bij de verhuizing zelf, een belangrijk aan deel heeft gehad in het welslagen van deze grootscheepse verplaatsing. Er is in vier etappes verhuisd, name lijk op maandag 16, dinsdag 17 en donderdag 19 oktober (in twee ge deelten). Maandags en dinsdags vonden zg. vóórverhuizingen plaats, waarbij kantoorbehoeften, drukwer

Vers van 't Vat | 1961 | | pagina 5