DIRECTIEMEDEDELING Mede als gevolg van de benoeming van de heren R. M. E. Vestergaard en C. W. van de Griendt tot directeur van Heineken's Brouwerijen Nederland N.V. zal een structurele wijziging in de organisatie Verkoop Nederland, welke gepaard gaat met een aantal mutaties, tot stand worden gebracht. De taakverdeling tussen beide directeuren zal als volgt zijn: 1onder de heer Vestergaard ressorteren de intern-organisatorische, beleid- bewakende en administratieve taken, terwijl 2. de verkoop horeca en huisverbruik en alles wat daarmede direct verband houdt, onder de heer Van de Griendt ressorteert. De heer P. A. Bakker zal onder meer belast zijn met het onderhouden van collectieve contacten op het terrein van het huisverbruik, het opstellen van functionele richtlijnen ten behoeve van de huisverbruik-sector en de coördinatie van de opleidingen en herscholing van commercieel personeel. Per vestiging zal één verkoopfunctionaris optreden als leider van de verkoop horeca en huisverbruik; hij heeft de titel hoofd commerciële dienst. Hij is verantwoordelijk voor het gehele commerciële gebeuren in zijn ressort en voor het uitvoeren van het beleid aldaar, een en ander binnen het kader van de aan hem gedelegeerde bevoegdheden. Als hoofden commerciële dienst zullen optreden in Amsterdam: de heer J. G. Timmer Rotterdam: de heer K. W. Berkemeier 's-Hertogenbosch: de heer A. R. J. Zantman, die thans in het Caraïbische gebied de belangen van Heineken behartigt. Ten aanzien van het commerciële beleid wordt de directie in haar beleidsvorming bijgestaan door een Adviescommissie Verkoop Nederland. De commissie zal bestaan uit de hoofden commerciële dienst van de drie vestigingen, derhalve de heren Berkemeier, Timmer en Zantman, terwijl de heer Bakker in deze commissie zitting heeft als marketing-specialist. De commissie als zodanig is een staforgaan en heeft derhalve adviserende, doch geen uitvoerende bevoegdheden. Als secretaris zal aan de commissie worden toegevoegd de heer G. E. Kleingeld. Tenslotte zal Zuid-Limburg commercieel ressorteren onder 's-Hertogenbosch. De heer Harmse, nu districts-verkoopleider Zuid-Limburg, zal, wanneer hij de leiding over dit district heeft overgedragen, worden toegevoegd aan de heer Vestergaard. Het is de bedoeling, dat de vorenomschreven mutaties in de loop van het komende jaar tot stand worden gebracht. Er wordt naar gestreefd, dat de nieuwe organisatie op 1 oktober 1962 zal zijn voltooid. Van de totstandkoming van de verschillende stadia zal mededeling worden gedaan.

Vers van 't Vat | 1961 | | pagina 3