VA N ONZE V LEVEN IN DE BROUWERIJ Het nieuwe winterseizoen is nog maar nauwelijks aangebroken, of het bruist van activiteit in onze Rotter damse brouwerij. Elders op deze pagina's leest u een berichtje over de oprichting van een biljartclub, die voorlopig haar oefen lokaal heeft in de kantine „Elollan- dia". Op zaterdagochtenden vanaf 10.00 uur kan men daar terecht; de bedoeling is dat de bijeenkomsten om 14.00 uur worden beëindigd. De contributie voor de biljartclub bedraagt 1,per maand, ingaande 1 november a.s. Zij die belangstelling hebben voor de biljartsport kunnen zich aanmelden bij de secretris, de heer J. Hirt, die men kan bereiken via de garage (tel. 158). Wij hopen gaarne, dat de biljartclub een bloeiend verenigingsleven tege moet zal gaan. In het vorige nummer heeft u kun nen lezen over de oprichting van een toneelvereniging. De naam kun nen wij nog niet mededelen. Er is nu een prijsvraag aan de gang, uitge schreven onder de leden, om het beestje een leuke naam te geven; daarover een volgend maal meer. Het zal op hoge prijs worden gesteld indien (min of meer) geroutineerde toneelspelers of zij die enige aanleg in deze richting menen te hebben zich bij de toneelvereniging aanslui ten. Laat u niet weerhouden door bescheidenheid, u zou dan vele ge zellige uren missen. De contributie bedraagt 5,per jaar. De repetities vangen begin novem ber aan. Personeels Unie Rotterdam HENGELEN Het zomerseizoen is weer voorbij, hetgeen niet betekent dat wij nu op houden; integendeel, het snoekseizoen gaat pas beginnen. De laatste gebeur tenissen van de H.H.R. laten wij nog even de revue passeren. In de eerste plaats willen wij nog ons medelid, de heer J. Verkerk, van harte feliciteren met zijn 40-jarig jubileum. Tevens willen wij hem danken voor het door hem beschik baar gestelde bedrag, dat bestemd was als prijs op de eerstvolgende wed strijd. Onze wedstrijden zijn begonnen op 12 augustus jl. Een 20-tal hengelaars en 4 controleurs waren aan de Strek kade te Hillegersberg aanwezig. Het weer was prachtig, de vangsten wa ren echter matig. De eerste t./m. vijfde prijs werden behaald door resp. de heren De Rot, Weller, Boelhouwer, Hellewegen en Breda. De heer Weller stelde zijn prijs weer ter beschikking. Tot ons genoegen heeft ir. Wanschers zijn belangstelling getoond doordat hij in de tweede helft van deze wed strijd aanwezig was. Op 26 augustus zijn wij met 24 henge laars uitgekomen tegen eenzelfde aan tal hengelaars van de vereniging „De Waal" te Rijsoord; deze wedstrijd begon om 6.00 uur 's morgens. Wij hebben met deze wedstrijd geleerd wat concoursvissen is. De heer De Jongh sleepte met 1,095 m vis voor ons de 12e prijs in de wacht. Het weer en de stemming waren deze dag uitstekend. De volgende wedstrijd vond plaats op 16 september in het Noorderka naal, het aantal deelnemers bedroeg ongeveer 20. De vijf prijzen werden gewonnen door de heren: Van der Sluis, Felperlaan, Beek, De Rot en Visser. Het weer en de stemming waren ideaal, de vangsten waren echter matig, de belangstelling van Heineken collega's was groot. De wedstrijd op 30 september vond plaats te Kinderdijk in de Grote Boe zem. Het deelnemersaantal bedroeg ongeveer 25. In een Heineken-café zijn de prijzen uitgereikt aan de he ren Visser, Streuper, De Rot, Breda, Blommers en Lussenburg. Het regen water hebben wij daar grotendeels achtergelaten, maar desondanks was de stemming opperbest. Resumerend mogen wij vaststellen dat het verantwoord is een hengel- vereniging te hebben op de brouwerij. Op 1 oktober 1961 bestaat onze ver eniging één jaar, in welk jaar we 49 leden hebben gehad. Het ledental is thans met 8 omhoog gegaan. Ieder lid verbindt zich steeds voor één jaar, over welk jaar hij de volledige con tributie dient te betalen. Ten slotte dank aan alle leden en het bestuur, door welker samenwerking wij dit alles hebben mogen bereiken. Secretaris J. de Lange MANNENKOOR Ook van de zijde van ons mannenkoor zijn enkele belangrijke activiteiten te melden. Eerst ons jaarlijkse uitstapje, 21 september jl., deze keer met als bestemming sanatorium Berg en Bosch in Bilthoven. Eerst echter reden we door een groot deel van de provincies Utrecht en Gelderland om ten slotte in Arnhem te belanden, waar de lunch werd gebruikt. Van Arnhem ging de tocht via vele mooie plekjes en plaatsen naar Bilthoven, waar we van drie tot vier uur 's middags concerteerden. Dat onze zang bij doktoren, verplegend personeel en in het bijzonder bij de patiënten zeer veel waardering oogstte, bleek onder andere uit het dankwoord, dat een van de patiënten na afloop tot ons richtte: „Niet alleen jullie bier is best, maar ook jullie zang mag er wezen!" Dergelijke waarderende woorden sterken ons in onze overtuiging, dat het koor er zijn mag. Dat het ook kan wedijveren met welk groot bedrijfskoor dan ook, bleek op de jaarlijkse reünie van de Nederlandse Federatie van Bedrijfskoren, die in de vorm van een drietal zangavonden, op 7, 14 en 21 oktober jl. werd gehouden. Een keur van koren was op die data in de feestzaal van Van Nelle bijeen. Deze avonden staan op zeer hoog zangniveau en er wordt dan ook zeer kritisch geluisterd. Op de eerste avond zong daar ook, behalve het dames- en mannenkoor van Wilton, het mannenkoor van Boele uit Bolnes, het dames- en mannen koor van Shell Pernis, uw eigen Heineken's mannenkoor. En hoe! Eén ding moet ik de lezeressen en lezers beslist vertellen: wij zingen naast klassieke, ook populaire werken. En juist voor het gedurfde, moderne, voor het eerst gebracht door onze dirigent de heer C. Groeneveld, kregen wij die avond staande applaus en moesten wij een van de werken herhalen. Al met al kunnen we terugzien op een zeer geslaagde avond. Tot slot een uitnodiging aan het adres van allen, die in Rotterdam werken. Dames en heren, komt u eens uw oor te luisteren leggen tijdens ons eerst volgende concert, u heeft dan beslist een geslaagde avond. Ook op de repetities, vrijdagsavonds van acht tot tien uur in Hollandia, bent u van harte welkom. T. van Halem, 2e secretaris

Vers van 't Vat | 1961 | | pagina 22