C. Th. C. Vennix: 40 jaar koperslager Afscheid J. J. van Beek en M. A. Homs Dankbetuigingen Op 17 oktober jongstleden vierden we in Rotterdam het jubileum van de heer C. Th. C. Vennix, koperslager in de algemene werkplaats. Op die dag was het precies veertig jaar geleden, dat de heer Vennix als jongen van zestien jaar door zijn vader, die ook al de nodige jaren bij Heineken heeft gewerkt, werd meegenomen naar de brouwerij. En dat niet alleen, zijn vader gaf hem bovendien een opleiding als koperslager. Zij deden toen ook het loodgieterswerk en al moest de jonge Vennix altijd de karweitjes op „hoog niveau" opknappen, het samen met zijn vader werken is altijd prima verlopen. Na de ontvangst bij ir. Wanschers vonden we de jubilaris temidden van zijn gezin en een grote schare collega's en bekenden in Hollandia terug. Zijn chef, de heer De Lange, die hem toesprak, memoreerde nog even, dat de jubilaris een van de oprichters van het mannenkoor is geweest. „En wat de koperslager Vennix betreft", aldus de heer De Lange, „hij verstaat niet alleen zijn vak goed, ook nu we zijn over gegaan op roestvrijstaal, maar hij heeft ook altijd met animo en plezier zijn werk gedaan". Namens de collega's overhan digde de heer De Lange ten slotte een cadeau onder couvert. Na een diensttijd van ruim 48 jaar nam de heer J. J. van Beek op 19 september jl. afscheid van de Rotterdamse brou werij. Ook de heer Van Beek trad op zestienjarige leeftijd in dienst bij Heineken. Hij was dus een van de oude garde, maar ook iemand van de oude stempel, degelijk in zijn werk en een goed collega. Een groot gedeelte van zijn diensttijd, ruim 21 jaar, is de heer Van Beek in de mouterij werkzaam geweest. Op de afscheidsbijeenkomst, die door vele collega's en vrienden werd bezocht, ontving de heer Van Beek uit handen van de heer Mollenbrok, namens de jubileumcom missie, een cadeau in de vorm van een polshorloge. Wij wensen de heer Van Beek nog vele goede jaren-met-pensioen toe. Een maand later, op 18 oktober jongstleden, vertrok, ruim drie maanden vóór zijn officiële pensionering, een andere oudgediende van onze brouwerij in Rotterdam. Het was de heer M. A. Homs, die eveneens een respectabel aantal dienst jaren, namelijk 45, achter zijn naam schreef. Hiervan was hij 43 jaar werkzaam in de tapkelder en wel, gedurende het grootste gedeelte van deze tijd, als tapper. Om gezondheids redenen kon hij zijn diensttijd niet geheel volmaken. Op de afscheidsbijeenkomst in Hollandia ontving de heer Homs uit handen van de heer Stoutenburg namens de collega's een cadeau onder couvert. Omdat wij niet op deze bijeenkomst aanwezig konden zijn, namen wij later nog een foto van de heer Homs in zijn oude omgeving. Ook hem wensen wij nog vele goede pensioenjaren toe. Langs deze weg betuig ik, ook namens mijn vrouw en kinderen, mijn oprechte dank aan de directie, het jubileumfonds, de voetbal club, het mannenkoor alsmede aan alle collega's voor de grote belangstelling, die ik ondervinden en de mooie cadeaus die ik ont vangen mocht ter gelegenheid van mijn veertigjarig jubileum. C. TH. VENNIX Mede namens mijn vrouw dank ik directie, bazen en collega's voor de vele blijken van belangstelling bij mijn afscheid op 18 oktober jl. M A HOMS Voor de grote belangstelling bij mijn afscheid alsook voor de mooie cadeaus, die ik bij die ge'cgenhe.'d mocht ontvangen, zeg ik u allen, d'rectie, bazen en collega's, mede namens mijn vrouw hartelijk dank. J. J VAN BEEK Foto boven: De beer C. Th. C. Vennix, die op 17 oktober jl. zijn 40-jarig jubileum vierde, bezig met een van zijn eigen, koperen werkstukken. Foto linksonderGeflankeerd door vrouw, dochter en zoon, bekijkt de heer J. van Beek het horloge, dat hij bij zijn afscheid, 19 september jl., ontving. Foto rechtsonder: Op 18 oktober jl. ging de heer M. A. Homs met pensioen. U ziet hem hier voor de laatste maal aan de tapinstallatie, die hij zo vele jaren bediend heeft. 18

Vers van 't Vat | 1961 | | pagina 20