TIEN JAAR BEDRIJFSBRANDWEER ROTTERDAM echter voor zijn taak berekend, want met drie stralen was het vuur in een half uur overmeesterd. De gemeente lijke brandweer, die ongevraagd was komen toesnellen, behoefde geen as sistentie te verlenen. Een bijzonder staaltje van hulpver lening werd in februari 1953 geleverd, toen de watersnood ons land teister de, waarbij ook in de stad Rotterdam vele percelen onder water kwamen te staan. Een dag na de ramp rukte de lagedrukmotorspuit uit om assistentie te gaan verlenen op de brouwerij d'Oranjeboom, waar enkele duizen den tonnen water bezit hadden ge nomen van de kelders en de overige afdelingen van dit bedrijf. Ongeveer twintig uur heeft de motorspuit daar, als pomp, staan draaien en na twee dagen was de brouwerij d'Oranje boom door de Heineken bedrijfs brandweer bevrijd van zo'n slordige drie miljoen liter water. In een brief, die wij hierbij af drukken, betuigde de directie van d'Oranjeboom destijds aan onze direc tie haar dank voor deze bijzondere hulpverlening. Bij de foto's. Boven: De bijna volledige eerste brandweerploeg van Heineken Rotterdameind 195!. Staande v.l.n.r. de beren van Roon (commandant), M. Somers, F. Hoekveld, M. Kooiman, P. Hoogendoorn, v. d. Spek, Otte, P. Vielvoye, B. Woudenberg en K. Smit (brandmeester). Zittend v.l.n.r. de heren L. Ohler, Termaaten, J. Grand, A. C. Voormolen, W. Visser en P. Santber- g en. Links: De lagedrukmotorspuit, staande voor de oude garage, die zich destijds naast de ziederij bevond. -fr Linksonder: De eerste praktische oefe ningen, voorjaar 1952. Hieronder ten slotte ziet u de brief afgedrukt die onze directie destijds ontving van de directie van de brouwerij d'Oranjeboom. mf'. 16 Februari 195>. Aan de Directie van de Heineken'a Bierbrouwerij Mlj.N.V, ROTTERDAM Hijne Heren, Nu wij zó ver zijn, dat wij de grootste narigheid, welke het hoge water in de nacht van 51 Januari op 1 Februari j.l. ons heeft bezorgd, weer te boven zijn, is het ons een behoefte U nogmaals langs deze weg ome hartelijke dank uit te spreken voor de buitengewone wijze, waarop U ons in onze moeilijk heden hebt willen bijstaan. Wij kunnen de verzekering geven, dat deze hult; voor ons van zeer grote waarde is geWeest, met dien verstande, dat wij door het te onzer beschikking stellen van zo veel materiaal er in zijn geslaagd $e verschillende kelders al zeer spoedig weer droog te krijgen, hetgeen zonder Uw hulp ongetwijfeld dagen langer zou hebben geduurd. De wijze, waarop ook door Uw personeel, dat U be schikbaar stelde, hier is gewerkt, heeft onze volle lof en ofschoon wij deze Heren ook mondeling reeds ome dank konden uitspreken, zouden wij !J toch wil len verzoeken hun nogmaals onze erkentelijkheid kenbaar te maken. U nogmaals dankend voor alles, wat U voor ons hebt willen doen, tekenen wij, t T "ES. 4

Vers van 't Vat | 1961 | | pagina 6