I DW EER ROTTERDAM hulpstukken en dergelijke zijn onder gebracht. Aan materiaal beschikt de Rotter damse bedrijfsbrandweer op het ogen blik onder andere over ten naaste bij honderd slangen (van verschillende diameters) met een totale lengte van circa 1800 meter, 53 straalpijpen en 11 standpijpen, terwijl, behalve de 47 aansluitingen op het terrein, in het bedrijf en de kantoren zich nog in totaal ongeveer 150 blusapparaten bevinden. In de brandweergarage, die in de loop van de jaren werd vergroot en gemoderniseerd, is onder andere ook de persoonlijke uitrusting van de ploegen ondergebracht. Van die uit rusting valt direct de witte brand- weerkleding op, die sinds april van dit jaar in gebruik is. Met de uitbreiding van het materieel en het materiaal is ook het aantal manschappen toegenomen. Of juister gezegd, verdubbt ld, want op het ogenblik bestaat de bedrijfsbrand weer uit vier ploegen van elk acht man, een reserve-chauffeur-pompbe- diende, vier brandmeesters en een commandant, in totaal 38 man. Qua organisatie is de brandweer sedert 1954, toen de Bedrijfszelfbescherming wettelijk verplicht werd gesteld, in gedeeld in het B.Z.B.-verband. Sinds de start op 22 september 1951 is er elke week trouw geoefend, ter wijl ook aan de verdere opleiding de nodige aandacht wordt besteed. Zo staan er zowel voor de manschappen als voor de brandmeesters in het komende winterseizoen speciale cur sussen op het programma. In de afgelopen tien jaar is, zo blijkt uit de boeken van de commandant, de heer Van Roon, de Rotterdamse be drijfsbrandweer twintigmaal uitge rukt voor het blussen van branden of het verlenen van speciale hulp, als bijvoorbeeld het opruimen van che mische stoffen. Eén keer heeft zich een grote brand voorgedaan. Dat was op 14 oktober 1954, toen 's middags om kwart over twee in de grote vatenpekkerij de vlammen hoog oplaaiden. Bij het lassen aan de transportbanen waren vonken op daar aanwezige kurk- platen terechtgekomen, waardoor een tamelijk ernstige binnenbrand ont stond. De bedrijfsbrandweer bleek Foto boven: In snel tempo worden de slangen uitgelegdwaarbij allerlei obsta kels als dakengoten en dergelijke vaar dig worden genomen. Foto links: Een van de twee bogedruk- of nevelspuiten in actie. Foto onder: De gereedschapswagen met v.l.n.r. de heren M. Somers, W. K. Hui- zer, C. J. S. Buys en C. H. Spruyt. 3

Vers van 't Vat | 1961 | | pagina 5