Rond het Concours Hippique International Officiel Rotterdam 1961 Voor de veertiende maal werd, van 30 augustus tot en met 3 september jongstleden, in Rotterdam het C.H.I.O. gehouden. De toevoeging „Officiel" wil zeggen, dat dit concours het enige, officiële is, dat jaarlijks in Neder land wordt gehouden. In elk land mag namelijk per jaar maar één officieel internationaal concours plaatsvinden. Heineken heeft met dit C.H.I.O. verscheidene banden. Zo is onze oudste directeur, de heer Feith, vice-voor- zitter van het Uitvoerend Comité. Daarnaast werden de geldprijzen, verbonden aan de Grote Prijs van Rotter dam, die op zaterdag 2 september werd verreden, dit jaar door ons bedrijf beschikbaar gesteld. De eerste prijs werd gewonnen door miss V. Clark, Engeland. U ziet haar op de foto links met het paard Atalanta, nadat zij zo juist de door H.M. de Koningin beschikbaar gestelde ereprijs uit handen van H.K.H. Prinses Beatrix heeft ontvangen. Rechts op de foto ziet u de heer Feith. Een bijzondere attractie voor de toeschouwers werd voorts gevormd door ons Amsterdamse span vossen, dat voor de duur van het concours uit de hoofdstad was overgekomen. Gedurende de vijf dagen van het C.H.I.O. werden onze Amsterdamse paarden herhaal delijk voor allerlei werkzaamheden ingeschakeld, zoals bijvoorbeeld het opruimen van alle hindernissen vóór het optreden van de Spahi's. Op de foto linksonder ziet u het span in actie. Op de bok, links, koetsier C. van Merriënboer. Ten slotte was er in het zogenaamde „Strodorp", een „vermaakcentrum" met allerlei winkels, speciaal voor deze gelegenheid een Heineken Hoek ingericht, die, zoals de foto hieronder laat zien, het uitstekend „deed". Foto's: Jean Bridel de L'Annêe Hippique" Lausanne i

Vers van 't Vat | 1961 | | pagina 3