VAN DE REDACTIE DE IDEEËNBUS WIJ GAAN VERHUIZEN! en D wordt naar de andere kant bui ten het trefvlak geslagen. (De punt van het wapen C heeft een kring be schreven). In schets 4 is de handeling weer voltooid. Het eerste voorbeeld gaf de wering 4 aan, de tweede de kring 6. De kringwering kennen we in nagenoeg alle handhoudingen. De gevechtsgang De belangrijkste regel bij het floret- schermen is, dat een enkelvoudige aanval dus het strekken van de arm met de uitval geweerd moet worden. Een wering geeft recht op de ripost. Het weren van de ripost geeft recht op de contra-ripost enz. Wordt echter de ripost of de contra-ripost niet onmiddellijk gegeven, dan vervalt dit recht. Bedreigt een gestrekte arm het tref- vlak, dan moet eerst de punt uit de lijn gebracht worden voor men mag aanvallen. Op een samengestelde aan val kan men een arrêt of vóórsteek plaatsen; deze voorsteek moet echter een tempo voor de finale van de aan valler zijn. Een schermtempo is de duur van een enkelvoudige handeling. Als een verdediger na een aanval ge weerd te hebben, niet riposteert, kan de aanvaller zijn aanval vervolgen met een remise, reprise of een redou- blement. Vallen twee schermers elkaar tegelijkertijd aan, dan is er sprake van tempo commune. Valt er dan aan beide zijden een treffer, dan wordt dit resultaat geannuleerd, dus niet geteld. Wordt door een van de schermers op ongeldig trefvlak, dus bijv. de arm of het been gestoken, dan wordt alles wat hierna komt geannuleerd. Dank De redactie dankt allen, die hebben gereageerd op ons verzoek om in het bezit te komen van twee oude nummers van Vers van 't Vat. Sommigen stuurden zelfs meteen de gevraagde exemplaren naar de redactie, zodat wij nu een aantal van deze nummers over hebben. Wie derhalve zijn exemplaren weer zou willen terugontvangen, gelieve even een berichtje te sturen. Fotowedstrijd Mogen wij u nog éénmaal herinneren aan de sluitingsdatum van de fotowedstrijd? Deze is gesteld op 15 oktober 1961 en er resten u derhalve nog slechts enkele dagen om uw beste opnamen in te zenden. Oude foto's van of op het bedrijf Van de heer G. H. Koch, die werkzaam is in Amsterdam, ontvingen wij onlangs een oude foto van onze brouwerij aldaar. Wij zijn de heer Koch voor deze aardige geste bijzonder erkentelijk en wij vragen ons nu af, of er onder onze personeelsleden en speciaal onder onze gepensioneerden niet meer (fotografen) zijn, die beschikken over oude foto's van onze bedrijven in Amsterdam en Rotterdam. Zo ja, dan zouden wij gaarne inzage hebben van deze oude opnamen. Indien er leuke en typische prenten bij zijn (er mogen ook mensen op staan), dan zouden wij, met toestemming van de eigenaars, deze foto's bij gelegenheid in Vers van 't Vat willen plaatsen. Zoekt u ook eens in uw archief? De stand van het aantal inzendingen 1. het reconditioneren van borstel per 15 september 1961 was als volgt: spindels van de Meyer Dunore was machine. Beloning 40, 2. het ontwerpen van een tang voor de verwisseling van de vulpijpen van de Uniblend. Beloning 10, A. Voormolen, afd. emballage Rotter dam: het aanbrengen van stootplaat aan de vorkheftrucks ter voorkoming van beschadiging van pallets. Beloning 50,—. PI. v. d. Horst, afd. bottelarij Rotter dam: het vervaardigen van een appa raat om de vulpijpen van de flessen- machine snel van glas te reinigen. Voor lopige beloning 100, Een aanmoedigingspremie van 7,50 werd toegekend aan: K. Bukstra, brouwhuis Amsterdam; J. Beer, botte larij; H. v. d. Horst, bottelarij en J. Dijkstra, jongste bediende, allen te Rotterdam. Amsterdam 73 Rotterdam 128 Den Bosch 155 Totaal 356 De volgende beloningen werden toe gekend: Th, H. Weber, voorman boenplaats Amsterdam, voor zijn idee: een ver beterde opstelling van vaten, waardoor een soepeler gang van zaken wordt bereikt. Beloning 50, J. Drees, afd. onderhoud Rotterdam: verkleining van de lijmrollen van de World Tandem etiketteermachine. Be loning 80, W.Romein, afd. onderhoud Rotterdam: Toen enkele heren van het Technisch Beheer Buitenland in Rotterdam ongeveer een half jaar geleden het voormalige kantoorgebouw van de Rotterdamse Electrische Tram aan de Isaac Hubertstraat in ogenschouw namen, sloeg hun de schrik om het hart. Zij wisten dat zij dit najaar met hun gehele dienst naar de Isaac Hubertstraat zouden worden overgeplaatst en zij waren benieuwd wat hun te wachten stond. Het bleek een donker sluip-door-kruip-door geval te zijn met veel trapjes, nauwe gangetjes, sombere kamers, vrijwel zonder verf en zeker zonder geur of smaak. Maar onze technici zijn niet gauw te vangen en wat zij in ruim 4 maand.en hebben „gebrouwen" in het voormalige R.E.T -gebouw is wel zo de moeite waard, dat alle T.B.B.-ers op 19 oktober wanneer „de grote verhuizing" zal plaats vinden, hun ogen zullen uitkijken. Vers van 't Vat zal zeker present zijn om u in het november-nummer een indruk te geven van de vrolijke, misschien hier en daar wat sobere, maar veelal toch erg gezellige ruimten, die daar gereed gekomen zijn. Tot zo lang moet u uw nieuwsgierigheid nog even bedwingen. 15

Vers van 't Vat | 1961 | | pagina 17