AMSTERDAM ROTTERDAM DEN BOSCH VAN ONZE VERENIGINGEN De kinderboottocht Bromfietsclub H.B.B.A. Postzegelverzamelaars attentie! Geboren Feestavond Reisvereniging SCHERMTHEORIE (3) Het Floretschermen Ter gelegenheid van het 20-jarig be staan van de H.B.B.A., werd de kinderen van ons personeel te Am sterdam enkele weken geleden een boottocht aangeboden. Op zondag morgen 3 september jl. om half negen vertrokken twee rondvaartboten via de Amstel, het IJ, het Amsterdam- Rijnkanaal en de Muidertrekvaart in de richting van Hilversum, in de omgeving waarvan het doel van de tocht was gelegen. Bij aankomst vonden eerst vele flesjes chocomel hun bestemming, waarna de heer Vink er met een groep op uit trok voor een flinke wandeling, ter wijl de overige jongens spoedig aan het voetballen waren. Na enkele wed strijden verklaarde de heer Hollander dat zijn partij met 642 gewonnen had, wat door velen in twijfel werd getrokken. Tegen het einde van de middag werd de terugreis aanvaard. Door alles wat de kinderen zich deze dag goed hebben laten smaken, brood, snoep, ijs en limonade, zullen velen thuis wel niet meer gegeten hebben. Via Weesp, de Bijlmervaart, Diemen, Duivendrecht en de Amstel, keerde het gezelschap weer terug op de brouwerij, waar de ouders reeds wachtten om hun kroost in ontvangst te nemen. Al met al is het een prachtige dag geweest (met mooi weer!), zodat de kinderen met volle teugen van deze tocht hebben genoten. Rest ons nog een woord van dank aan de dames, die zich deze dag met het „verzorgen" van de kinderen ver dienstelijk hebben gemaakt. h. a. okkes Zaterdagmorgen 2 september jongst leden waren de bromfietsrijders weer vroeg present voor het rijden van een forse rally. Voor deze rally, die was uitgezet over een afstand van 120 km, stond de wisselbeker ter beschikking. Jammer was het, dat enkele leden wegens omstandigheden niet konden deelnemen. Ook mevrouw Moes- Hamersma moest op het laatste mo ment afzeggen, zodat zij de beker niet kon verdedigen. Alle deelnemers startten met goede moed en hadden een flinke dosis speurzin en oplettendheid ingenomen. Toch had niet iedereen voldoende van deze medicijn geslikt, want vijf deel nemers bereikten het eindpunt zonder dat zij een controlepost hadden gezien. Dat de gemiddelde snelheid van 20 km per uur nog te hoog was ge steld, bleek uit het feit, dat de meeste deelnemers de controleposten te laat passeerden. Werkelijk rallyrijdersbloed bleek de heer G. Moed te bezitten die, alhoewel hij voor het eerst een rally reed en steeds maar weer verkeerd uitkwam, steeds opnieuw het laatste vaste punt opzocht en het weer probeerde. Hij eindigde dan ook op de laatste plaats, maar, zoals voorzitter Koenders zei bij de prijsuitreiking, op een ereplaats. Rob Sporrel zou in aanmerking ge komen zijn voor een pechprijs, als die er was geweest. Deze pechvogel kreeg maar liefst met twee lekke banden en een gebroken achteras te kampen. Maar dacht u dat de deelnemers, die niet voor een prijs in aanmerking kwamen, uit het veld geslagen waren? Integendeel, zij waren er allen van overtuigd, het volgend jaar de beker te zullen bemachtigen. En dit zegt toch wel iets over de sfeer, waarin zo'n rally wordt verreden. Deze keer werd de beker eerlijk ver diend door de heer J. L. Jansen met 62 strafpunten. Buiten de beker ont ving de winnaar nog een goud(kleu- rige) medaille als blijvend aandenken. Op de tweede plaats klasseerde zich de heer J. J. M. Hollander met 71 strafpunten, (zilveren medaille). De heer J. Reiss met 74 strafpunten (bronzen medaille) eindigde op de derde plaats. Tot slot nog een woord van dank aan de controleuse en aan de contro leurs voor het onmisbare werk dat zij deden. Wij hopen, dat wij bij de vol gende rally weer een beroep op hen mogen doen. de vries Nadat er bijna 2 jaar verstreken zijn, is het de bedoeling onze Postzegel club weer nieuw leven in te blazen. Wij zullen starten met een nieuw systeem rondzendingen. Al degenen, die interesse hebben om lid te worden, wordt verzocht zich in verbinding te stellen met: de heer P. Weeda, toestel 135 of de heer A. Verlaan, toestel 315. a. verlaan Hiermede geven wij met vreugde kennis van de geboorte van onze T oneelvereniging. Het bestuur is als volgt samengesteld: P. L. A. C. Hoogvliet, voorzitter; mej. M. M. Schönberger, secreta resse; me). M. Kleyngeld, penning- meesteresse. De oprichtingsvergadering vond plaats op 26 september 1961; de definitieve „start" is bepaald op 1 oktober 1961. personeelsunie rotterdam Voor de elfde maal heeft de reisver eniging „Vers van 't Vat" haar jaar lijkse feestavond gehouden. Het is zaterdag 2 september jl. een vrolijk en gezellig feest geworden. Er werd gedanst op de muziek van „Los Copa- cabanos", er werd gezongen, terwijl er verder opnieuw een „Japie de portier" op het toneel verscheen en voor de eerste maal een vrou welijke teenager, een tweede Ria Valk. Na de verloting en een „dis cussie" over het al of niet op zondag reizen, kwam het einde van deze ge slaagde avond. De eerste maal, dat de reisvereniging weer bijeenkomt, is op de contactavond, februari 1962. w. f. c. van otterloo Het verdedigen We kunnen natuurlijk op verschillende manieren verdedigen. Ten eerste door eenvoudig achteruit te gaan. Hierdoor ontnemen wij onszelf echter de kans op de ripost. De ripost is een steek, uitge voerd door de verdediger, die een aanval heeft geweerd. De stand, waarin het wapen zich bevindt gedurende het voor bereiden van de aanval, heet handhou- houding. We kennen op de floret acht handhou dingen. Deze houdingen zijn, om ze ge makkelijk aan te kunnen duiden, genum merd van 1 tot en met 8. Vanuit deze handhoudingen kan men het gemakke lijkst een aanval van de tegenstander weren. De handhouding zes is de hand houding, die we over het algemeen het meest gebruiken. Om enig idee te geven van een wering zullen we vanuit handhouding 6, de wering 4 en de kringwering 6 eens nader bekijken. Bij de nevenstaande schetsjes is A steeds het te verdedigen trefvlak, C het wapen van de verdediger en D het wapen van de aanvaller. Schets 1 geeft het wapen C aan in 6; wapen D bedreigt het trefvlak. Door nu C krachtig naar links te slaan wordt D buiten het tref vlak gebracht. De wering is nu voltooid en we krijgen de situatie, zoals aange geven in schets 2, waarbij wapen C zich in 4 bevindt. Schets 3 geeft dezelfde situatie aan als schets 1nu wordt echter wapen C onder wapen D doorgebracht 14

Vers van 't Vat | 1961 | | pagina 16