IP UEMTEREN de vrijwel voltallige directie, de ope ning enigszins feestelijk plaats. Op die dag troffen wij daar onze onderdirecteur de heer Bakker aan, die leiding gaf aan de discussie van een groep districtsverkoopleiders over een actueel commercieel probleem. In een ander zaaltje van dit hotel zagen wij een groep ingenieurs die zich, onder leiding van drs. De Lange, hoofd van de afdeling opleiding en vorming, bezig hielden met de pro blematiek van het leidinggeven, als voorbereiding op hun uitzending naar of intensieve contacten met het buiten land. Zij waren reeds de maandag daaraan voorafgaand aangekomen en zouden tot vrijdagmiddag blijven. Na afloop van de ochtendzittingen verzamelden allen zich in de gezellige bodega waar onze directeur, de heer Kloppenburg, in een informeel toe spraakje, wees op het belang van deze dag, onder meer hierin tot uitdruk king komend, dat groepen functiona rissen uit geheel verschillende sectoren elkaar kunnen leren kennen onder het drinken van een glaasje bier en het gebruiken van de lunch. Bij het groter worden van een bedrijf moet alles worden gedaan om te voorkomen, dat de afdelingen uit elkaar groeien, door dat de mensen vreemden voor elkaar zijn geworden. Na de kennismaking reeds nu trad duidelijk aan de dag hoevelen elkaar niet kenden ontwikkelde zich aan de verschillende tafeltjes een ge animeerd gesprek tussen de commerciële en technische functionarissen. Nadat gezamen lijk de lunch was gebruikt, trokken de deel nemers zich weer terug rond hun respectieve conferentietafels om de besprekingen van de ochtend voort te zetten. De foto's geven enkele momenten weer van de openingsdag in hotel „De Eekhoorn" (boven). Foto 1: De heren Kloppenburg en Vestergaard in gesprek na afloop van de ochtendzitting. Foto 2 en 3: Onder het gehoor van de heer Bakker (5) bevonden zich onder andere de heren Berkemeier, Vestergaard en Wolf (2) en Baay, Van Rooyen, Veenhof en Kuikman (3). Foto 4: De heren Drijver (I.) en Van Rooyen (r.) in gesprek met de heer Röhrig. Foto 7: Een commer cieel debat? V.l.n.r. de heren Baay, Gratama, Kuikman, Peels en Veenhof. Bij de andere groep, met als discussieleider de heer De Lange (6), zagen we onder andere de heren De Rijke, Emmens, Kloppenburg en Scheltema (8) en Schwietert en Van de Stadt (9). Foto 10: Techniek en commercie in een geanimeerd gesprek. iropese z., om tt ook nodige op het lirectie n met inland, buiten, ;ebeurt ;ch en bieden en zijn ie ziet ik zich 't door le pro- soneel, daar- rdt het n, dat 1 is op ntwik- I eten. dat dit in alle even- or die istantie an het j beleid, te be de uit- n zich s voor- I en wij- zen op de invloeden, die uitgaan van de veranderingen en ontwikkelingen in de meeste Afrikaanse landen op de problematiek van het leiding geven aan de inheemse bevolking. Deze in vloeden zijn in vele gevallen zo groot, dat een diepgaand gesprek daarover noodzakelijk is. Daarnaast zullen deze op het natio nale en internationale vlak zich voor doende veranderingen en ontwikke lingen het ook noodzakelijk maken, dat veel feitelijke voorlichting plaats vindt aan de met de uitvoering be laste functionarissen. Wij denken hier b.v. aan de snelle veranderingen in de Ontwikkeling in Nederland fei ten, die voor onze commerciële func tionarissen weer in het bijzonder van belang zijn. Een en ander deed steeds duidelijker de wenselijkheid gevoelen van een eigen centrum, waar groepen func tionarissen één of meer dagen bijeen zouden kunnen zijn om, hetzij met elkaar van gedachten te kunnen wis selen over bepaalde onderwerpen, hetzij voorgelicht te kunnen worden over bepaalde zaken. Voor de komende wintermaanden werd zulk een centrum gevonden in hotel „De Eekhoorn" te Lunteren. Aangezien dit de eerste maal is in de geschiedenis van Heineken dat men de beschikking krijgt over zulk een conferentie-oord, vond op dinsdag 19 september, in aanwezigheid van 9

Vers van 't Vat | 1961 | | pagina 11