ROTTERDAM Uitbreiding (3000 hecto) in de helderbierkelders Twee maanden geleden, in juli jongstleden dus, is in onze Rotterdamse brouwerij een belangrijke uit breiding tot stand gekomen door het in bedrijf nemen van vijf helderbiertanks, elk met een inhoud van ongeveer 600 hecto, zodat de opslagcapaciteit van gefiltreerd bier met 3000 hecto is vergroot. De tanks zijn ruim 13 meter lang en hebben een diameter van lYz meter. Vanwege de tamelijk dunne, roestvrije stalen wand zijn de tanks, om voldoende stevigheid te verkrijgen, uit 12 ring- segmenten opgebouwd. Zoals men op een van de foto's ziet, zijn de tanks met hun front in de filterkamer geplaatst. De uit laten van de nieuwe tanks zijn onderling verbonden door een leidingsysteem, waardoor het mogelijk is tijdens het leegmaken zonder onderbreking van de De vijf nieuwe pompendie zorgen voor het transport van het helderbier van de nieuwe tanks naar de vullers in de bottelarij ene tank op de andere over te gaan. Dit leiding systeem is verbonden met een zg. verzamelvat, van waaruit de afzonderlijke bierpompen gevoed worden. Ook deze vijf pompen behoren tot de uitbreiding. Zij zorgen voor de nodige opvoer- hoogte naar de vullers in de bottelarij. Het ligt in de bedoeling in de toekomst vanuit één nieuwe helderbiertank gelijktijdig alle vullers te voeden. Behalve het feit, dat de uitbreiding een welkome aanvulling betekent van de opslagcapaciteit van het gefiltreerde bier, kunnen we nog enkele voor delen van de tanks noemen. Door hun grote in houd wordt namelijk, wat betreft de werkzaam- Vier van de vijf nieuwe tanks. De heer L. Miedema is juist bezig met het bepalen van het koolzuur gehalte van het bier uit een zojuist gevuldenieuwe tank heden in de helderbierkelder, in de bottelarij, alsook op het laboratorium, een belangrijke besparing ver kregen. Als laatste bijzonderheid kunnen we nog vermel den, dat de tanks langs mechanische weg gereinigd worden, dit in tegenstelling tot de tot nu toe ge volgde werkwijze van het met de hand reinigen. We zien hier de beide hierfiltreerdersde heren A. J. de Man en M. J. van Drongelen bezig bij het kieselguhrfilter

Vers van 't Vat | 1961 | | pagina 5