VAN ON VERENIGINGEN ROTTERDAM DEN BOSCH FOTOWEDSTRIJD 1961 BUSTOCHT JUDOJUNIOREN INTERBROUWERIJ SPORTDAG Door omstandigheden was de eerste prijs voor de winnaar van de Interbrouwerij sport ontmoeting, die zondag 4 juni jongst leden werd gehouden, niet op tijd aan wezig. Die eerste prijs bestond uit een bijzonder fraai beeldje, geschonken door Kumasi Brewery Ltd., Kumasi, Ghana. Dit beeldje, waarvan wij gaarne alsnog een opname plaatsen, is naderhand over gedragen aan de Personeels Unie Rotter dam. REISVERENIGING VERS VAN 'T VAT Voor de elfde maal heeft de reisver- eniging haar bustocht georganiseerd. Dat was op 2 juli jl., toen we be gunstigd door mooi en warm weer een schitterende tocht hebben ge maakt. Van Rotterdam ging de reis eerst via Gouda en Utrecht naar Zeist, waar koffie werd gedronken. Vervol gens reden we langs Driebergen en Doorn naar Leersum, waar we voor de eerste maar niet voor de laatste maal die dag onze dorst lesten. Via Wageningen en Ede bereikten we Lunteren. Daar werd gestopt voor de broodmaaltijd. Van Lunteren ging de tocht naar Amersfoort en vandaar via Naarden naar Amsterdam, waar het diner op ons wachtte, 's Avonds was er gelegenheid om de stad in te gaan. Tegen elven waren we, na een hijzonder prettige dag, weer op ons uitgangspunt, de brouwerij, terug. Ons volgende evenement is de feest avond, die op 2 september a.s. wordt gehouden. w. f. c. van otterloo De weergoden waren ons niet bepaald gunstig gezind, toen onze jeugd leden op zondag 18 juni jl. op de brouwerij stonden aangetreden voor hun bustocht naar Amsterdam. Terwijl door het bestuur de laatste voorbereidingen werden getroffen, zochten onze jongens zich al een goed plaatsje in de bus. Daar allen op tijd aanwezig waren, kon men ook op de gestelde tijd vertrekken; dit was om 8.30 uur. De donker dreigende lucht weerhield er sommigen niet van om, in het begin althans, mee te zingen met de wijsjes, die onze „Heineken Star"- accordeonist de heer C. v. d. Tak uit zijn accordeon toverde. De limo nade, koek en chocolade, die onder weg gepresenteerd werden, bleken in goede „aarde" te vallen. Omstreeks half elf waren we in Am sterdam, waar Schiphol ons eerste programmapunt vormde. Ondanks de druilerige regen gingen alle jon gens naar de uitwuifgalerij om de vertrekkende en binnenkomende vliegtuigen gade te slaan. Dit was voor hen natuurlijk een machtig ge zicht en zij genoten zichtbaar. Een rondrit over onze nationale luchthaven kon niet achterblijven, waarbij de deskundige leiding over zo veel kennis op luchtvaartgebied, over Schiphol en de K.L.M. in het bijzon der bleken te beschikken, dat verschei dene van onze jongens wel het een en ander hiervan hebben opgestoken. Hierna reden we naar Amstelveen, waar in een uitspanmng-met-zwem- bad gelegenheid werd gegeven het lunchpakket te nuttigen onder het genot van een kop thee, koffie of melk. Enkelen maakten gebruik van dit werkelijk prachtige bad om een duik te nemen. Vervolgens gingen wij op pad naar Artis. Gelukkig was het weer aanmerkelijk verbeterd, zodat we in Artis enkele uurtjes aangenaam hebben rondgedoold, want een die rentuin blijkt toch nog altijd de aan gewezen inrichting waar men jongens van 6 tot 14 jaar, als de onze, op werkelijk de meest prettige en dank bare manier kan bezighouden. Het zee-aquarium bleek een bezienswaar digheid van de eerste orde en het aquarium thuis zal de eerste dagen wel bijzonder klein voorkomen. Omstreeks half zes werd de terugreis aanvaard en wel dwars door Am sterdam, teneinde de jongens enigs zins een indruk te geven omtrent de grootte van onze hoofdstad. De koek was nog lang niet op, want op de terugweg werd nog een speel tuin aangedaan, waar ze zich enige tijd hebben uitgeleefd in schommels, wippen en glijbanen, waarna ze moe doch voldaan weer in de bus stapten. In Utrecht werd halt gehouden om weer wat te eten en ditmaal bleken de meesten er de voorkeur aan te geven frites, croquet of gehakt te gebruiken, de eetlust was er gelukkig niet op verdwenen. Iets later dan ge pland was, kwamen we om 20.30 uur op de brouwerij terug, waar de ouders Mogen wij u nog even herinneren aan de fotowedstrijd, die in het juli- nummer van Vers van 't Vat werd aangekondigd? Hoewel wij van verschillende kanten vernamen, dat het idee van deze wedstrijd met instemming werd begroet, is het aantal inzendingen nu niet direct om over naar huis te schrijven. Bent u intussen al op jacht geweest? U weet het, de deelnemers zijn ondergebracht in twee categorieën. De begin nelingen, alsmede de enigszins gevorderden, die op jacht gaan om een dier (of dieren) te „schieten" en de ervaren amateurs, die hun krachten moeten beproeven op actiefoto's. Voor de scherpschutters van beide groepen liggen een paar mooie prijzen klaar. De volledige voorwaarden vindt u afgedrukt op pagina 20 van het julinummer, waarbij wij uw speciale aandacht vragen voor punt 6. MET UW CAMERA OP JACHT Nogmaals dus, op jacht, amateurfotografen van Heineken! Het „wild" bevindt zich overal om u heen. Zorgt met z'n allen er voor, dat de jury straks wordt bedolven onder een groot aantal „buitgemaakte" dieren en „gevangen" acties. U heeft nog tot 15 oktober a.s. de tijd om uw foto's in te zenden aan de redactie van Vers van 't Vat. Wij wensen u op uw jacht veel succes! 20

Vers van 't Vat | 1961 | | pagina 22