in 57.6 see. 26 glazen BOSSCHE R I A TAPT ZE SNEL EN GOED 26 glazen gereed staan, ver deeld in twee „batterijen". Op het moment dat Ria de kraan voor de eerste maal opende, drukten wij de stop watch in. Snel tikten de se conden weg, maar bijna even snel werden de glazen gevuld. Toen het zesentwin tigste glas getapt was, druk ten wij de stopwatch weer in wij konden onze ogen bijna niet geloven: op 57.6 seconden stonden de wijzers stil! Deze cijfers betekenen, dat Ria er in zou slagen, indien er althans zo veel glazen tegelijk beschikbaar zouden zijn, om in ongeveer zeven minuten een 50 liter vat leeg te tappen. Met recht mogen we hier dan ook wel spreken van een toppresta tie of, zo u wilt, een tap- topprestatie. Staan er op een ogenblik vijfentwintig bezoekers te gelijk te wachten op hun biertje? Geen nood! Binnen de minuut zijn zij alle vijf entwintig voorzien van een glas goudgeel bier, gedekt met een keurig schuim-man- chet-op-maat. We hoeven echt niet te zeggen: U kunt het geloven of niet, want het is werkelijk zo. We heb ben er namelijk een stop watch bijgehaald. Natuur lijk is de wijze, waarop Ria met het benodigde aan tal glazen manipuleert, af gestemd op het snel achter een tappen. Zij maakt in zo'n geval twee „batterijen" van in elkaar geschoven glazen. Toen wij onlangs zo'n sneltapprestatie van Ria op de gevoelige plaat wilden vastleggen, had zij Het woord spitsuur begint zo langzamerhand een vervelende klank te krijgen. Er zijn zelfs als spits broeders, die beweren dat de moeilijkheden rond het spitsuur zich zodanig zullen toespitsen, dat we straks van een spitsdag moeten spreken. Hoe het ook zij, de spitsuren in de kantine van onze brou werij in Den Bosch hebben ook een prettige kant. Een prettige kant namelijk voor hem of haar, die oog heeft en daarna bewondering krijgt voor de wijze, waarop mejuffrouw Ria van 'de Heuvel tijdens zo'n spitsuur bier tapt. Ze doet dat namelijk niet alleen handig en in een ongelofelijk snel tempo, maar ook goed en, als u begrijpt wat wij bedoelen, zuinig. Me). Ria van de Heuveldie in de Bossche kantine de scepter zwaait, tijdens haar toptapprestatie. (Foto: „Het Zuiden" Den Bosch Ooievaars zochten toevlucht op onze brouwerij Den Bosch Enige tijd geleden ontdekten onze collega's van de brouwerij in Den Bosch een paar ooievaars, die zich ophielden op het grasveld achter het ontvangstgebouw. Naar later bleek, waren de vogels afkomstig van een sportterrein in de omgeving van Den Bosch, vanwaar zij verjaagd waren door de jeugd. Tot ieders verrassing voelden de ooievaars, een jong stelletje, zich al gauw thuis op het terrein van de brouwerij. De goede zorgen van de leden van de bewakingsdienst, die de langpoten met lekkere hapjes, overgebleven restjes worst en kaas, verwenden, zullen daaraan wel niet vreemd zijn. Zo nu en dan gaan de vogels erop uit om ergens in een sloot een vette kikker te verschalken. Maar steeds komen ze trouw weer terug op de brouwerij. Hun verzorgers kennen ze al goed. Zodra ze een portier zien naderen, komen ze, half vliegend, half lopend, aansnellen om hun „versnapering" in ontvangst te nemen. Onze collega, de heer Hornes, maakte de hierbij geplaatste foto van het jonge paar. De twee ooievaars voelen zich bij Heineken heel goed thuis 17

Vers van 't Vat | 1961 | | pagina 19