samen bijna 2 'l2 eeuw dienstverband De eerste juli-iubilaris was de heer A. Overbeek, Amsterdam, die op 1 juli jl. zijn 40-jarig jubileum vierde. luk. Hij besloot zijn toespraak met een gezongen hulde, waarbij het ieder verwonderde, dat niet alle lege glazen op slag stuk sprongen. Nadat de heer Bot een terugblik in het verleden had geworpen en zijn waardering uitgesproken had voor het werk, dat de jubilaris in al die jaren heeft verricht, was het woord ten slotte aan de heer Overbeek. De jubilaris, die nog niet helemaal bekomen was van de verrassing, dankte alle aanwezigen voor hun belang stelling („Nu blijkt, dat ik ook op andere plaatsen be kend ben"), voor de prachtige cadeaus („Het overwel digt mij; dat had ik nooit verwacht") en voor alle goede woorden, die hem waren toegesproken. Het eerste juli-jubileum in Rotterdam was dat van de heer C. Korpershoek, die op 13 juli jl. veertig jaar in onze dienst was. De heer Korpershoek, die in ver schillende afdelingen van het bedrijf gewerkt heeft, is iemand met een serieuze taakopvatting. Dat moge bij voorbeeld blijken uit het feit, dat hij zelfs splinters in de handen van hen, die hout bij hem komen halen, wil registreren. Daarnaast is hij een ambitieuze collecteur geweest van de vooral voor de laatste wereldoorlog bekende Lotisico-loterij. De heer Korpershoek heeft heel wat prijzen uitgedeeld. Volgens zijn zeggen kleedde hij het halve personeel aan. Boze tongen beweren echter, dat hij de mensen uitkleedde, zij het dan ook figuurlijk. Toen de heer Korpershoek door reuma zijn aanvan kelijke beroep van straatmaker niet meer kon uitoefe nen, werd hij aangesteld om de uitgifte van bouwmate rialen en gereedschappen te registreren. Alle verdwenen gereedschappen kwamen langzamerhand weer tevoor schijn en werden piekfijn opgeknapt. In het begin von den al deze werkzaamheden plaats in een daartoe minder geëigende omgeving. Dank zij de initiatieven van de heer Korpershoek werd een sober kantoortje ingericht, dat inmiddels tot een waar „boudoir" is uit gegroeid. De heer Feuth, die de jubilaris namens de collega's toesprak, beschreef in zijn toespraak de jubilaris als een Op 29 juli jl. was het veertig jaar geleden, dat de heer J. Verkerk bij Heineken in dienst trad; het jubileum werd op 28 juli onder grote belangstelling gevierd. In de eerste zes maanden van dit jaar vierden wij het jubileum van negenentwintig collega's, wier dienstjaren, samengeteld, ons „confronteren" met bijna tien eeuwen werken-bij-Heineken. Om precies te zijn, deze 29 jubi larissen brachten samen 980 dienstjaren op hun naam. In de maand juli kwam daar nog eens 240 jaar bij, zodat wij inmiddels de twaalf eeuwen reeds zijn ge passeerd. Maart was een „topmaand". Samen met de heer Vestergaard vierden nog zeven Rotterdamse Hei- nekenmensen hun 40-, resp. 25-jarig jubileum, waarmee een totale diensttijd van 290 jaar was „gemoeid"De maand juli volgt nu op de tweede plaats. Zes 40-jarige jubilea, waarvan direct op 1 juli jl. al de rij werd ge opend door de heer A. Overbeek te Amsterdam. De overige vijf jubilarissen vonden we weer op de Rotter damse brouwerij. Het waren de heren C. J. Korpershoek, L. Zom, G. C. van de Ven, Verkerk en Paling. Het jubileum van de heer Overbeek werd op donderdag 29 juni jl. onder grote belangstelling in de kantine van de Amsterdamse brouwerij gevierd. Het was een waar lijk grootse viering, die op de jubilaris (zoals deze ook in zijn dankwoord zei) een overweldigende indruk heeft gemaakt. Door verschillende sprekers werd hem in al lerlei toonaarden lof toegezwaaid en zelfs toege zongen. De eerste, die zich, namens de maatschappij en daarna namens het personeel, tot de jubilaris en diens echtgenote richtte, was de heer Van de Griendt. Deze belichtte onder meer het aanpassingsvermogen van de heer Overbeek, die in verschillende afdelingen werk zaam is geweest, de ervaring, die hij daarbij heeft opge daan en het vakmanschap van de jubilaris, die de laatste jaren dagelijks in de weer is voor de bierservice. Het cadeau, dat na de toespraak van de heer Van de Griendt letterlijk ten tonele „verscheen", vervulde de aanwezigen en niet in het minst de jubilaris en diens vrouw een ogenblik met sprakeloze bewondering. Daar stond, fonkelend wit, een prachtige, grote ijskast. Een wens, die door de jubilaris bij wijze van grap was geuit, ging hier in vervulling. Vervolgens sprak de heer Koning, die in het kort de loopbaan van de jubilaris in herinnering bracht. Het geschenk, dat de heer Koning aanbood, was in het bij zonder voor de jubilaris zelf bestemd: naast de ijskast kwam een kleine huisbar in de vorm van een bierton te staan. De heer Te Riele, die daarna op de hem eigen, humo ristische wijze ook enkele herinneringen ophaalde, wenste de jubilaris namens alle vertegenwoordigers ge-

Vers van 't Vat | 1961 | | pagina 16