Bij de foto's. Rechtsboven: Het Bossche tam boerkorps met de oude Ford in Arnhem 's Middags werd een mars door de binnenstad qemaakt, 's avonds trok men door Klarendal, waar al onze afnemers een serenade werd gebracht (linksboven). Boven: De T-Ford tij dens de ronde van Midden-Zeeiand. Onder: Een groepje buitenlandse deelnemers aan de Vierdaagse. Rechts op de foto onze chauffeur Van der Lee. bijgenaamd ..Frits van de Ford". Na het eerste optreden van de Heineken T-Ford tijdens de Internationale Tulpen rally van dit jaar, heeft deze unieke reclameauto ook in de maand juli bij ver scheidene grote, vaderlandse evenementen acte de presence gegeven. De eerste maal gebeurde dat in Arnhem op 8 juli jongstleden op de sluitingsdag van de Zomerfeesten Arnhem 1961, waar tevens het tamboerkorps van onze Bossche brouwerij aanwezig was. Ondanks het slechte weer bestond er grote belangstelling voor het gezamenlijke optreden van de beide Heineken „vertegenwoordigers". Het begon 's middags met een mars door de binnenstad, waarbij ons jonge tamboer korps gevolgd werd door de oude Ford. 's Avonds trok men, ditmaal met de oude T-Ford voorop, door de wijk Klarendal, waarbij vele malen werd stilge houden om een van onze afnemers een muzikale groet te brengen, een en ander onder grote belangstelling van het Arnhemse publiek. Het optreden van het tamboerkorps werd besloten met een taptoe vóór de geïllumineerde Klarendalse molen. Twee weken later was de T-Ford aanwezig bij de Internationale wielerronde van Midden-Zeeland met deelnemers uit België, Zwitserland, Frankrijk, Engeland, Australië, Canada en Nederland. De renners werden voorafgegaan door een publiciteitskaravaan in de staart waarvan de T-Ford en twee van onze reclame wagens meereden. De route ging door Noord-Beveland en over het hele eiland Walcheren. Tot ieders verrassing, niet in het minst van de organisatoren, reed de oude (uit 1922 stammende) T-Ford met een „zeker" gemak mee gedurende deze meer dan 200 kilometer lange ronde. Ook hier was de belangstelling enorm, waarbij vooral de T-Ford vele malen het „mikpunt" was van de fotografen. Weer een week later vormde de oude Ford een verschijning apart bij de start en later bij de aankomst van de wandelaars van de Vierdaagse, die dit jaar 13.000 deelnemers uit 16 verschillende landen naar Nijmegen bracht. Bij de binnenkomst van de deelnemers op de laatste dag heeft de T-Ford als enige reclamewagen tot in Nijmegen meegereden achter de stoet. Van de drie genoemde evenementen was hier de belangstelling wel het grootst. Tienduizenden omzoomden de route waarlangs de wandelaars en dus ook de T-Ford de laatste kilometers naar de Keizer Karelstad aflegden. Tot slot publiceren wij met plezier een gedichtje, dat wij uit Oosterbeek ontvingen. Tijdens de Zomerfeesten Arnhem 1961 kreeg het echtpaar Van dei- Horst namelijk een lift aangeboden met onze T-Ford, wat voor de heer Van der Horst aanleiding was voor onderstaande ontboezeming. Heineken in feestend Arnhem Een oud, doch sierlijk Ford coupeetje stopte. „Wilt u misschien naar stad, mijnheer?" Dat klopte! „Stapt u dan in" en wij mijn vrouw en ik Beleefden onverwacht een ogenblik Van heerlijke sensatie. Voorbij ons vloog het huidig snelverkeer, Doch wij, als pionieren van weleer, In hoogverheven statie 't Was Heineken, die ons die vreugde schonk; De snaren trillen van mijn lier En dus prosit! Op Heineken een dronk, De brouwer van dat heerlijk bier. K. TH. VAN DER HORST 10

Vers van 't Vat | 1961 | | pagina 12